Ślubowanie policjantów - dwóch trafi do Myślenic

Ślubowanie policjantów 
- dwóch trafi do Myślenic

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie 10 lipca odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Na ślubowaniu obecny był Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach Maciej Kubiak, bowiem dwóch z nowo przyjętych funkcjonariuszy zasili szeregi myślenickiej jednostki

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie. Do nowo przyjętych przemówili również komendanci z jednostek policji, do których po zakończonym przeszkoleniu trafią świeżo upieczeni policjanci.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 58 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu. Najwięcej z nich trafiło do Krakowa - 16 osób zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach trafiło 2 młodych adeptów sztuki policyjnej. To czwarte w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach policji w naszym województwie. W 2018 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął do służby w podległych jednostkach 174 osoby.

- Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia - mówi rzecznik myślenickiej komendy Dawid Wietrzyk.