Śmierć na ciągniku

Region 23 października 2018 Wydanie 38/2018
Śmierć na ciągniku

Na terenie Gminy Wiśniowa podczas prac leśnych z udziałem ciągnika rolniczego doszło do wypadku, w wyniku którego na miejscu zmarł 60-letni mężczyzna

Około godziny 15:00, pracując w lesie, 60-letni kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił go na bok. Stało się to na stromym, leśnym zboczu. Przewrócony ciągnik zsunął po skarpie do strumyka i tam uderzył w ziemię. Na skutek uderzenia mężczyzna został wyrzucony z kabiny. Pomimo szybko udzielonej pomocy mężczyzna zmarł podczas reanimacji.

Małopolska słynie ze swego górskiego ukształtowania. Jest ono jednak bardzo niebezpieczne dla osób wykonujących pracę maszynami rolniczymi takimi jak ciągniki. Z uwagi na pochyłość terenu dochodzi czasem do wypadków - szczególnie podczas prac w lesie.

- Dlatego apelujemy o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Rolnikom przypominamy, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest zabronione i niebezpieczne. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może niejednokrotnie skończyć się tragicznie - mówi rzecznik myślenickiej policji Dawid Wietrzyk.