Śmierć na drodze

8 listopada 2007 Wydanie 41/2007
Śmierć na drodze
Z Citroena Xary zostały tylko szczątki, fot. arch. policji

W niedzielę i poniedziałek 21, 22 października doszło do dwóch tragicznych zdarzeń drogowych, w których zginęły trzy osoby.

W godzinę po otwarciu lokali wyborczych myślenicka policja została powiadomiona przez załogę pogotowia ratunkowego o poważnym wypadku na nowym odcinku drogi nr 7 w Pcimiu. Funkcjonariusze drogówki wstępnie ustalili, że kierowca Citroena Xary, jadący w kierunku Zakopanego, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas drogi przeznaczony dla kierunku przeciwnego, tam zderzył się bocznie z Fordem Couguarem, którym podróżował obywatel Ukrainy, powrócił na swój pas ruchu wpadając na bariery ograniczające, po czym znów zjechał na lewą część drogi, wpadając pod nadjeżdżający z przeciwka autobus Man, z którym zderzył się czołowo.

Na miejscu zginął kierujący Citroenem 21-latek z powiatu suskiego i siedząca obok niego pasażerka, 19-letnia kobieta z gminy Skawina. Strażacy, aby wydobyć ofiary, musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Podczas likwidacji zdarzenia ruch pojazdów odbywał się na sąsiednim pasie, bez przestojów.

W poniedziałek, około 6:00 nad ranem, w centrum Dobczyc, na wysokości strażnicy OSP w Rynku, w zderzeniu z jadącym w kierunku Czasławia dostawczym Mercedesem Vito śmierć na miejscu poniósł pieszy, 44-letni mężczyzna z Dobczyc. Wstępne policyjne ustalenia przebiegu zdarzenia wskazują na to, że pieszy wtargnął na jezdnię z prawej strony, wychodząc zza przydrożnych krzewów, a do wypadku doszło przy panujących ciemnościach. Policjantów obsługujących to tragiczne zdarzenie zaniepokoiły naganne zachowania innych pieszych na dobczyckim Rynku, którzy nagminne lekceważą zakazy przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego nie przeznaczonych.

W obydwu opisanych wyżej przypadkach myślenicka policja prowadzi śledztwa pod nadzorem miejscowej prokuratury.