Smutne zakończenie sezonu

Sport 11 października 2017 Wydanie 36/2017
Smutne zakończenie sezonu

Ostatnimi zawodami z cyklu Grad Prix w wędkarstwie muchowym w 2017 roku był XXXIV Jesienny Lipień Sanu, który odbywał się na rzece San i zbiorniku Myczkowce. Zawody - podobnie jak cały sezon - nie były zbyt udane dla naszych wędkarzy

Zaliczanymi do punktacji rybami były na rzece wyłącznie lipienie, a na zbiorniku: klenie, leszcze, płocie, okonie, sieje, lipienie, pstrągi tęczowe i źródlane, szczupaki oraz sandacze. Do zmagań przystąpiło 113 seniorów i 11 juniorów z całego kraju, Koło PZW Myślenice wystawiło stały skład: Łukasz Ostafin, Marcin Słomka, Mariusz Szlachetka, dodatkowo Aneta Nalepa - junior oraz Grzegorz Skurzyński występujący w drużynie WKS Kraków Nowa Huta-Myślenice. Zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur.

Pogoda kiepska: zimno, pochmurnie i deszczowo, temperatura w okolicach 11oC, stan wody średni o słabej przejrzystości. Większa część wody była po prostu brudna i dawała niskie szanse na złowienie ryb, co potwierdziła pierwsza tura: Mariusz 1 ryba i 22m., Łukasz nic nie złowił 38m., Grzegorz 3 ryby 13m., Marcin 1 ryba 29m., Aneta 1 ryba i 6m. Druga tura była już lepsza: Mariusz z 2 rybami zajął 9m., Marcin wyzerował łódkę w sektorze „A” i zajął 38m., Łukasz 7 ryb i 10m., Grzegorz 5 ryb i 15m., Aneta wyzerowała i była 11.

Przed finałową rundą nastroje w drużynie były raczej nie specjalne, wiadomym już było, że są niestety stanowiska, na których nie jest się w stanie złowić ryby, tak zresztą na pozostałych stanowiskach, gdzie o wyniku decydował częściej przypadek, niż umiejętności zawodnika.

W ostatniej turze podliczono wyniki, które dały obraz całych zawodów: Łukasz i Grzegorz wyzerowali łódkę w sektorze „A” i obaj otrzymali po 38 pkt., Marcin z 3 rybami był 6., Mariusz 7 ryb i 15m. Aneta złowiła 1 rybę i zajęła 7m.

Wygrali w tych zawodach miejscowi: zwyciężył Piotr Konieczny (WKS Krosno I), przed Ryszardem Bąkiem (WKS Bystrzyca Lublin II) i Robertem Tobiaszem (WKS Krosno III), Mariusz Szlachetka 27m., Grzegorz Skurzyński 60 m., Marcin Słomka 72 m., Łukasz Ostafin 91m., Aneta Nalepa 10 miejsce. Drużynowo zespół z Myślenic był 20. Najdłuższą rybę zawodów złowił Bartosz Rapiej (Traper Rymanów) i był to lipień o długości 47,8 cm.

W całym cyklu Grand Prix, który zwyciężył Michał Greszta (GKWS Neptun O/Gdańsk) nasi zajęli: 21m. Łukasz Ostafin, 31m. Mariusz Szlachetka, 72m. Marcin Słomka, 86m. Grzegorz Skurzyński.