Smyk Fest - pomagamy

Smyk Fest - pomagamy
Fot. M. Stoszek

O tym, że myślenicki rynek roztacza dobrą aurę, wiadomo nie od dziś, można powiedzieć, że to nie aura, a raczej aureola. W czwartek 29 sierpnia, główny plac miasta znów tętnił życiem do późnych godzin, a koncertom i zabawie przyświecał cel szczytny – pomoc tym, którzy walczą z ciężkimi chorobami.

Smyk Fest, bo taką nazwę nosiła impreza, zgromadził tłumy myśleniczan oraz gości z okolicy. Wszyscy wspaniale się bawiąc, swoim wsparciem pomagali 7-letniej Karolinie Płachcie z Zakliczyna, 41-letniemu Marcinowi Kasprzykowi z Kunic, 6-letniej Emilce Skrzeczek z Trzebuni i 27-letniemu Maćkowi Ostafinowi z Trzebuni.

Pomóc można było w wieloraki sposób, tradycyjnym datkiem do puszki wolontariusza, licytując atrakcyjne gadżety między innymi kask z autografem (który kupiono za cztery tysiące złotych) i kurtkę naszego najlepszego kierowcy wyścigowego Roberta Kubicy. Prawdziwą atrakcją okazał się jednak tort, którego cena osiągnęła wartość dwóch tysięcy złotych. Nabywca smakołyku zadecydował, że zostanie on zjedzony wspólnie przez wszystkich licytujących, co było niezwykle sympatycznym gestem. Sylwia Bała, finalistka programu „Bake off – Ale ciacho!” oraz Mikołaj Cienkosz, uczestnik programu MasterChef junior również wspomogli prowadzoną akcję. Ich delicje rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, zasilając kasę zbiórki.

Na najważniejszym miejscu tego wieczoru, czyli na scenie, można było usłyszeć Małgorzatę Hodurek z zespołem, Karolinę Szczurowską, Orkiestrę Reprezentacyjną Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Joanny Knapik oraz supergwiazdę tego wspaniałego wieczoru – zespół The Dumplings. Koncert prowadzili Julia Kamińska oraz Konrad Pondo. Zarówno artyści, jak i prowadzący występowali na scenie zupełnie charytatywnie.

W ten sierpniowy wieczór mieszkańcy ziemi myślenickiej pokazali po raz kolejny, jak wielkie mają serca. Pokazali, że zawsze można na nich liczyć. Nie sposób wymienić wszystkich, dzięki którym udała się ta wspaniała impreza; jedno jest pewne – bez takich ludzi o wielkim sercu nie było by tej imprezy. Niech podziękowaniem dla nich będzie fakt, że dzięki ich pomocy zebrano 45 459,05 zł, które w całości zostaną przekazane na pomoc dla Karoliny, Marcina, Emilki i Maćka.

 

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Od września 2019 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.