Speedball - czy warto?

Edukacja 18 września 2018 Wydanie 33/2018
Speedball - czy warto?

Zastanawiali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Myślenicach, a przekonywał ich do tej dyscypliny sportu Zbigniew Bizoń - wicemistrz Polski i zawodnik naszej kadry narodowej

Gościem uczniów był Zbigniew Bizoń - zawodnik polskiej kadry, wicemistrz Polski, certyfikowany trener, sędzia z uprawnieniami i co najważniejsze absolwent byłego już Gimnazjum nr 3 w Myślenicach mieszczącego się w tych murach. Odwiedził szkołę, by zachęcić uczniów do aktywności fizycznej i przybliżyć zasady tej egzotycznej gry.

Speedball to dyscyplina sportowa, w której wykorzystywana jest rakieta i piłka na uwięzi. Jest ona przymocowana półtorametrową żyłką do statywu o wysokości 1,7 metra i rotuje po obwodzie wokół niego. Początki gry speed-ball sięgają początku lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia i do Europy przybyła ona z Egiptu. Warto wiedzieć, że początkowo speedball traktowano, jako trening koordynacji i refleksu podczas przygotowań tenisistów. Z czasem dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie, jaką sprawia gra, speedball przekształcił się w nowy sport.