Spotkanie wigilijne w hufcu pracy

Spotkanie wigilijne w hufcu pracy

W tradycyjnym spotkaniu wigilijnym myślenickiego Hufca Pracy w Myślenicach uczestniczyła kadra i młodzież oraz kadra Młodzieżowego Centrum Kariery

W przeddzień wydarzenia uczestnicy pod opieką wychowawców pracowali przy przygotowaniu sali na imprezę. Młodzież ustawiała i nakrywała stoły oraz ustawiała dekoracje świąteczne. W dniu wigilii odczytano fragment Ewangelii mówiącej o wydarzeniu sprzed 2000 lat oraz składano sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych dań wigilijnych: barszczu z krokietem, ryby, ciast i owoców. Na spotkaniu wszyscy dołączyli się do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Na zakończenie spotkania komendant hufca Bożena Batko wręczyła młodzieży paczki świąteczne oraz nagrody dla wyróżniających się słuchaczy.

Przygotowanie spotkania i paczek świątecznych było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Komendanta MWK oraz niezwykłej hojności pracodawców zatrudniających słuchaczy myślenickiego hufca. Wigilijne spotkanie wprawiło wszystkich w szczególny, magiczny nastrój, a także skłoniło do refleksji na temat przeżywania świąt Bożego Narodzenia.