Stała się ikoną myślenickiego futbolu

Sport 3 grudnia 2019 Wydanie 45/2019
Stała się ikoną myślenickiego futbolu

Ostatnia jesienna kolejka Ekstraligi kobiet była tą, w której swój setny mecz na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce rozegrała Małgorzata Bartosiewicz. Broniąca barw AZS UJ Kraków zawodniczka ma szanse na pierwszy medal na dużym boisku.

25-letnia obecnie zawodniczka przyszła do AZS UJ Kraków na zasadzie transferu definitywnego z Andrusów Lipnik przed sezonem 2011/2012, czyli w sezonie, w którym Jagiellonki wywalczyły pierwszy awans do ekstraligi piłki nożnej kobiet.

Największe sukcesy odnosiła w futsalu, gdzie wywalczyła 4 tytuły mistrzowskie, jedno srebro i jeden brązowy medal. Jest też aktualną reprezentantką Polski w futsalu. Gra w niej z numerem 10 na plecach.

W podmyślenickim Lipniku karierę rozpoczynało wiele obecnych zawodniczek ekstraklasy i I ligi. Na bazie wychowanek Teofili Górki swoje zespoły budował najpierw AZS UJ Kraków, potem Respekt Myślenice.

Małgosia Bartosiewicz jest absolwentką SP i Gimnazjum w Lipniku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. W 2013 roku została studentką inżynierii środowiskowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Gdyby nie poważna kontuzja zawodniczka już dawno zaliczyłaby sto występów w ekstraklasie, ale i tak jej wynik będzie trudny do pobicia dla piłkarza lub piłkarki z ziemi myślenickiej.

Paweł Panuś