Stanisława Kasprzycka – kandydatka na Posła RP nr 14 z list Prawa i Sprawiedliwości

Region 3 września 2019 Wydanie 32/2019
Stanisława Kasprzycka – kandydatka na Posła RP nr 14 z list Prawa i Sprawiedliwości

Stanisława Kasprzycka, rodowita mieszkanka Lipnika, już od najmłodszych lat udzielała się społecznie, najpierw na forum szkolnym. Obecnie, już drugą kadencję jest dyrektorem Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Czechówce, w gminie Siepraw. Jest ponadto przewodniczącą Rady Parafialnej, członkiem Rady Nadzorczej ZUO oraz MZWiK, a także członkiem Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Patronem szkoły, którą zarządza jest św. Brat Albert i to jego dewizą kieruje się kandydatka: – „Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”. Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, „być dobrym jak chleb”. Staram się podążać za jego przykładem jako człowiek, nauczyciel i dyrektor – pomagać ludziom w potrzebie. Za pracę na rzecz dzieci, oświaty, społeczeństwa, osób potrzebujących wielokrotnie otrzymywałam podziękowania. Jednak nie o podziękowania chodzi – choć to miłe, że społeczeństwo docenia mój trud i pracę – ale o umożliwienie uzyskania namacalnej pomocy tym, którzy jej potrzebują – tłumaczyła.

Stanisława Kasprzycka angażuje się również w organizację wydarzeń o charakterze charytatywnym. Podejmuje działania mające na celu pozyskiwanie środków finansowych z zewnątrz na poszerzenie bazy dydaktycznej swojej szkoły. W ciągu ostatnich 7 lat, odkąd jest dyrektorem, w szkole w Czechówce m.in. powstały nowe pracownie specjalistyczne, przeprowadzono remont wielu sal, powstały pomieszczenia dla nowego przedszkola, zakupiono meble i wyposażenie, wyremontowano dach szkoły, zagospodarowano teren przy szkole, by dzieci i rodzice mieli gdzie aktywnie spędzać czas.

W swojej kampanii będzie się kierować hasłem: Najważniejszy jest człowiek. – Mój program będzie ściśle związany z programem Prawa i Sprawiedliwości, ale oprócz tego chciałabym się skupić na potrzebach lokalnych. Dlatego wychodzę do ludzi na spotkania, by rozmawiać o tym, co by chcieli, by było zrobione – mówi Stanisława Kasprzycka. Jako posłanka z ziemi myślenickiej zabiegałaby o wsparcie finansowe dla szkół, pomoc w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych, pozyskiwanie środków zewnętrznych dla gminy i powiatu, zwiększenie bezpieczeństwa na zakopiance, wsparcie lokalnych włodarzy w ich działaniach, zapewnienie darmowego dostępu do usług prawnych dla osób najbardziej potrzebujących, a także zamierza inicjować działania mające na celu poprawę zabezpieczenia przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego.

Maria Gaczyńska