Festiwal lata

Starszy nie znaczy bezradny!

Starszy nie znaczy bezradny!

Straż Miejska Myślenice po raz kolejny zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kursu samoobrony dla osób w wieku powyżej 55 lat. Kurs rozpoczyna się 19 listopada o godz. 17 w MOKiS

Samoobrona to coś więcej niż tylko techniki i chwyty pozwalające odeprzeć atak napastnika. Ważna jest również świadomość własnego otoczenia i ciała, ocena ryzyka. Dlatego instruktorzy ze straży miejskiej Tomasz Burkat i Andrzej Kobiałka w trakcie bezpłatnego kursu samoobrony będą szkolić wszystkie chętne osoby jak uniknąć różnorakich zagrożeń i jak nie stać się ofiarą napaści czy oszustwa.

- „Bezpieczny Senior” to projekt, który zakłada różnorodne, ciekawe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa uwzględniającego potrzeby osób w wieku 55+. Podczas wykładów z tzw. „Psychologicznych aspektów samoobrony dla seniorów” będziemy omawiać sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych oraz przekonywać kursantów do właściwych i bezpiecznych zachowań. Będziemy mówić o zasadach bezpieczeństwa, podstaw wiktymologii, czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy „pracownika gazowni”, uczulimy na chodzących po domach pseudoakwizytorów - tłumaczy komendant Tomasz Burkat.

W ramach szkolenia przewidziano również zajęcia praktyczne z samoobrony w budynku Sokoła przy ul. Jordana. Na zajęcia przychodzą osoby bez przeciwwskazań zdrowotnych mogące brać udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Wymagane jest wygodne obuwie, luźny nie koniecznie sportowy ubiór. Prowadzący w trakcie szkolenia będą starać się odblokować naturalne reakcje obronne, wyćwiczyć skuteczne i sprawdzone techniki negocjacji w sytuacjach zagrożenia, zaprezentować sposoby zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności siebie, a także jak wcześnie rozpoznawać potencjalne sytuacje zagrożenia. Funkcjonariusze będą się starać indywidualnie podchodzić do każdego uczestnika licząc, iż będzie to dla nich doskonała forma spędzenia czasu wolnego.

Zapisy oraz wszelkie informacje udzielane są pod numerem t
el. 12 639 23 23 lub 609 600 003 lub sm@myslenice.pl,
szczegóły na myslenice.pl