Festiwal lata

Statystyka wyborcza

8 listopada 2007 Wydanie 41/2007
Statystyka wyborcza
Tak głosowały gminy w powiecie Myślenickim, graf. Piotr Ślusarczyk

Wśród ubiegających się o mandat poselski bezkonkurencyjny okazał się Marek Łatas, polityk PiS. W całym powiecie nie miał poważnego konkurenta, zdobywając wyraźną przewagę we wszystkich obwodach.

Jedynym kandydatem do Senatu z terenu powiatu myślenickiego był Stanisław Bisztyga, zatem na tym obszarze nie miał konkurencji. Będąc jedyną alternatywą dla mieszkańców naszego terenu z przeszło 35% poparciem został drugim po Andrzeju Średniawskim senatorem w historii Myślenic.

Ogólnopolski spadek poparcia dla Ligi Polskich Rodzin można zauważyć również na terenie naszego powiatu. W konsekwencji notowania dotychczasowego posła ziemi myślenickiej Leszka Murzyna (LPR) spadły. Jego miejsce szybko zajęli z 1387 głosami - Jacek Ślósarz (PSL) i Andrzej Urbański (PO) 863 głosy. Obu zabrakło głosów do tego, aby zasiąść w Sejmie w fotelu posła.

Z mapy, którą prezentujemy wynika, że w samym mieście Myślenice wygrała Platforma Obywatelska, natomiast w pozostałych miastach i wioskach powiatu triumfowało Prawo i Sprawiedliwość.

p.jag

Obwód nr 1

Gim. nr 1 Myślenice, ul. J.Sobieskiego 1

Leszek Murzyn (LPR) 26
Robert Wilkołek (LPR) 3
Marek Łatas (PiS) 335
Mateusz Matejewski (PO) 7
Andrzej Urbański (PO) 72
Andrzej Padlikowski (PO) 17
Jacek Ślósarz (PSL) 95
Dorota Ruśkowska-Misztal (LiD) 8
Wiesław Rosa (LiD) 8
Stanisław Bisztyga (PO) 612

Obwód nr 2

SP 3 Myślenice, ul. Pardyaka 26

Leszek Murzyn 31
Robert Wilkołek 2
Marek Łatas 334
Mateusz Matejewski 11
Andrzej Urbański 113
Andrzej Padlikowski 15
Jacek Ślósarz 75
Dorota Ruśkowska-Misztal 14
Wiesław Rosa 17
Stanisław Bisztyga 691

Obwód nr 3

ZS im. A.Średniawskiego, ul. 3.Maja 97b

Leszek Murzyn 6
Robert Wilkołek 2
Marek Łatas 330
Mateusz Matejewski 3
Andrzej Urbański 40
Andrzej Padlikowski 29
Jacek Ślósarz 66
Dorota Ruśkowska-Misztal 4
Wiesław Rosa 8
Stanisław Bisztyga 418

Obwód nr 4

Galeria Sztuki Współczesnej, Rynek 27

Leszek Murzyn 19
Robert Wilkołek 2
Marek Łatas 187
Mateusz Matejewski 4
Andrzej Urbański 40
Andrzej Padlikowski 22
Jacek Ślósarz 74
Dorota Ruśkowska-Misztal 10
Wiesław Rosa 8
Stanisław Bisztyga 434

Obwód nr 5

SP nr 2 Myślenice, ul. Żeromskiego 8

Leszek Murzyn 15
Robert Wilkołek 2
Marek Łatas 216
Mateusz Matejewski 4
Andrzej Urbański 74
Andrzej Padlikowski 22
Jacek Ślósarz 103
Dorota Ruśkowska-Misztal 8
Wiesław Rosa 5
Stanisław Bisztyga 584

Obwód nr 6

MOKiS Myślenice, ul. Piłsudskiego 20

Leszek Murzyn 6
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 231
Mateusz Matejewski 14
Andrzej Urbański 50
Andrzej Padlikowski 22
Jacek Ślósarz 100
Dorota Ruśkowska-Misztal 11
Wiesław Rosa 1
Stanisław Bisztyga 651

Obwód nr 7

ZPO nr 1, ul. Kazimierza Wlk. 123

Leszek Murzyn 21
Robert Wilkołek 3
Marek Łatas 340
Mateusz Matejewski 11
Andrzej Urbański 72
Andrzej Padlikowski 15
Jacek Ślósarz 114
Dorota Ruśkowska-Misztal 10
Wiesław Rosa 6
Stanisław Bisztyga 723

Obwód nr 8

SP nr 4 Myślenice, ul. Zdrojowa 14

Leszek Murzyn 6
Robert Wilkołek 1
Marek Łatas 180
Mateusz Matejewski 8
Andrzej Urbański 50
Andrzej Padlikowski 6
Jacek Ślósarz 39
Dorota Ruśkowska-Misztal 40
Wiesław Rosa  2
Stanisław Bisztyga 384

Obwód nr 9

Cech Rzemiosł Różnych, ul. Ogrodowa 1

Leszek Murzyn 25
Robert Wilkołek 12
Marek Łatas 313
Mateusz Matejewski 10
Andrzej Urbański 86
Andrzej Padlikowski 9
Jacek Ślósarz 81
Dorota Ruśkowska-Misztal 13
Wiesław Rosa 15
Stanisław Bisztyga 637

Obwód nr 10

SP w Bęczarce

Leszek Murzyn 6
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 100
Mateusz Matejewski 6
Andrzej Urbański 9
Andrzej Padlikowski 1
Jacek Ślósarz 18
Dorota Ruśkowska-Misztal 1
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 138

Obwód nr 11

SP w Bysinie

Leszek Murzyn 5
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 251
Mateusz Matejewski 2
Andrzej Urbański 16
Andrzej Padlikowski 4
Jacek Ślósarz 14
Dorota Ruśkowska-Misztal 1
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 164

Obwód nr 12

SP w Jasienicy

Leszek Murzyn  4
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 211
Mateusz Matejewski  2
Andrzej Urbański 15
Andrzej Padlikowski 16
Jacek Ślósarz 33
Dorota Ruśkowska-Misztal 1
Wiesław Rosa  0
Stanisław Bisztyga  191

Obwód nr 13

SP w Jaworniku

Leszek Murzyn 22
Robert Wilkołek 2
Marek Łatas  382
Mateusz Matejewski  6
Andrzej Urbański 38
Andrzej Padlikowski 5
Jacek Ślósarz 46
Dorota Ruśkowska-Misztal 4
Wiesław Rosa 6
Stanisław Bisztyga  388

Obwód nr 14

SP w Borzęcie

Leszek Murzyn 13
Robert Wilkołek  0
Marek Łatas 229
Mateusz Matejewski  9
Andrzej Urbański 20
Andrzej Padlikowski  4
Jacek Ślósarz 43
Dorota Ruśkowska-Misztal 1
Wiesław Rosa 1
Stanisław Bisztyga  204

Obwód nr 15

ZPO w Głogoczowie

Leszek Murzyn 13
Robert Wilkołek 2
Marek Łatas 258
Mateusz Matejewski 11
Andrzej Urbański 18
Andrzej Padlikowski  4
Jacek Ślósarz 41
Dorota Ruśkowska-Misztal 1
Wiesław Rosa  2
Stanisław Bisztyga 338

Obwód nr 16

Sala Katechetyczna w Krzyszkowicach

Leszek Murzyn  7
Robert Wilkołek  0
Marek Łatas 382
Mateusz Matejewski 0
Andrzej Urbański 22
Andrzej Padlikowski 3
Jacek Ślósarz 49
Dorota Ruśkowska-Misztal 4
Wiesław Rosa 1
Stanisław Bisztyga  215

Obwód nr 17

SP w Polance

Leszek Murzyn  5
Robert wilkołek 0
Marek Łatas 186
Mateusz Matejewski 0
Andrzej Urbański 8
Andrzej Padlikowski 1
Jacek Ślósarz 32
Dorota Ruśkowska-Misztal 1
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 150

Obwód nr 18

SP w Zawadzie

Leszek Murzyn 8
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 211
Mateusz Matejewski 6
Andrzej Urbański 6
Andrzej Padlikowski 4
Jacek Ślósarz 33
Dorota Ruśkowska-Misztal 3
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 151

Obwód nr 19

SP w Drogini

Leszek Murzyn 5
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 159
Mateusz Matejewski 2
Andrzej Urbański 24
Andrzej Padlikowski 4
Jacek Ślósarz 40
Dorota Ruśkowska-Misztal 0
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 149

Obwód nr 20

SP w Osieczanach

Leszek Murzyn 3
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 216
Mateusz Matejewski 10
Andrzej Urbański 36
Andrzej Padlikowski 9
Jacek Ślósarz 47
Dorota Ruśkowska-Misztal 6
Wiesław Rosa 4
Stanisław Bisztyga 270

Obwód nr 21

SP w Porębie

Leszek Murzyn 7
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 211
Mateusz Matejewski 3
Andrzej Urbański 5
Andrzej Padlikowski 10
Jacek Ślósarz 61
Dorota Ruśkowska-Misztal 0
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 180

Obwód nr 22

SP w Trzemeśni

Leszek Murzyn 11
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 548
Mateusz Matejewski 9
Andrzej Urbański 33
Andrzej Padlikowski 13
Jacek Ślósarz 151
Dorota Ruśkowska-Misztal 4
Wiesław Rosa 0
Stanisław Bisztyga 383

Obwód nr 23

SP w Zasani

Leszek Murzyn 30
Robert Wilkołek 0
Marek Łatas 140
Mateusz Matejewski 3
Andrzej Urbański 13
Andrzej Padlikowski 1
Jacek Ślósarz 31
Dorota Ruśkowska-Misztal 9
Wiesław Rosa 1
Stanisław Bisztyga 64

UWAGA: Ze względu na symboliczną ilość głosów nie podajemy wyników z obwodu nr 24 (DPS Trzemeśnia) oraz nr 25 (SP ZOZ Myślenice), jak również wyników następujących kandydatów: Marcin Bajer (LPR), Wiesław Dobek (LPR), Rafał Żądło (LPR), Bronisław Kluska (PSL), Józef Dudzik (PSL), Jadwiga Rodak (LiD).