Stowarzyszenie Cyklistów rządzi

Sport 26 września 2013 Wydanie 34/2013
Stowarzyszenie Cyklistów rządz

W niedzielę 8 września kolarze Stowarzyszenia Cyklistów Myślenice ścigali się na trasie finałowego - V etapu  Pucharu Szlaku Solnego w Rabce

Przepiękna pogoda i wspaniała, aczkolwiek dość trudna trasa, niezła obsada kolarska, to w skrócie atuty tego wyścigu.

Artur Ulman i Michał Cząstka stanęli na starcie i spisali się znowu przyzwoicie. Artur ukończył wyścig na 4 miejscu w kategorii masters I, natomiast Michał zajął w swojej kategorii (elite) 9 miejsce. W klasyfikacji generalnej pucharu zajęli odpowiednio Artur Ulman – 9 miejsce, a Michał Cząstka – 19 miejsce.

Tydzień później odbyła się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Tarnowa. Na trudnej, błotnistej trasie (rano nad Tarnowem przeszedł rzęsisty deszcz) klub reprezentował tylko niezawodny Michał Cząstka, który startując w stawce 11 zawodników w kategorii elite uplasował się na dobrym 8 miejscu. Tym startem awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Tarnowa z 15 na 8 miejsce, a nie startował we wszystkich edycjach wyścigu. Drugi nasz etatowy zawodnik Artur Ulman (kategoria – masters 1) nie wystartował w finałowym wyścigu, ale dzięki dobrym startom we wcześniejszych edycjach w klasyfikacji generalnej zajął 6 miejsce. Gratulujemy.