Studio Piosenki Natalii Hodurek

Kultura 27 sierpnia 2019 Wydanie 31/2019
Studio Piosenki Natalii Hodurek

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 28 sierpnia o godz. 18.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Piłsudskiego 20, 32-400 Myślenice. Pierwsze zajęcia planowane są już na 2 września.

Studio piosenki powstaje jako inicjatywa MOKiS kierowana do dzieci i młodzieży, które chcą uczyć się śpiewu poznając konkretny repertuar i doskonaląc umiejętności przygotowując koncerty tematyczne. Uczestnicy będą uczyć się na podstawie jednej z najbardziej nowatorskich technik nauki śpiewania.

Prowadząca: Natalia Hodurek, myśleniczanka, absolwentka wydziałów wokalno-aktorskiego krakowskiej AST. Śpiewa od dziecka. Już jako początkująca studentka zadebiutowała na zawodowej scenie tytułową rolą w „Ani z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Groteska. Występowała także w Teatrze Nowym w „Po wygnaniu” Tomasza Cyza wg. wierszy Czesława Miłosza. Widzowie Bagateli oklaskiwali ją pierwszy raz jako Lucy Lockit w „W’ariacjach pożądania” wg „Opery żebraczej” Johna Gaya w reżyserii Rafała Dziwisza w 2018. Spektaklem dyplomowym również w jego reżyserii, „Kochanie, zabiłam nasze koty” wg. Doroty Masłowskiej, zdobyła – wraz z kolegami – dwie nagrody na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi: Specjalną Jury i Srebrny Kamerton (za wrażenia audialne), a także nagrodę za wybitne osiągnięcia teatralne na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Studenckich Istropolitana Project w Bratysławie w 2018. Przedstawienie wyróżniono też uprzednio nagrodą województwa małopolskiego Ars Quaerendi w kategoriach „mistrz” i „uczeń”.

Zajęcia prowadzone w podziale na grupy wiekowe, w każdy poniedziałek w godzinach: grupa I (6-12 lat): 16.00 – 17.00, grupa II (12-19 lat): 17.00 – 18.00. W pozostałych godzinach jest możliwość zapisania się na zajęcia indywidualne