Stypendium za olimpijski sprint dla Sylwii Jaśkowiec

Stypendium za olimpijski sprint dla Sylwii Jaśkowiec

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk zajęły 7. miejsce w sprincie drużynowym podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. - Jesteśmy bardzo zadowolone, bo miejsce w pierwszej ósemce igrzysk olimpijskich to jest bardzo duży sukces dla polskich biegów narciarskich - komentowały na mecie nasze biegaczki

Już po pierwszej zmianie zawodniczki mocno rozciągnęły stawkę. Justyna Kowalczyk na pierwszej zmianie trzymała się drugiej części 10-osobowego peletonu. Jaśkowiec na ostatnią zmianę wyruszała przed Belorukową, zajmując 8. miejsce.

Naszej biegaczce udało się utrzymać miejsce i jeszcze na finiszu wyprzedzić Francuzkę Coralinę Hugue, dzięki czemu biało-czerwone sprint drużynowy zakończyły na 7. pozycji. Już po pierwszej zmianie zawodniczki mocno rozciągnęły stawkę. Justyna Kowalczyk na pierwszej zmianie trzymała się drugiej części 10-osobowego peletonu. Jaśkowiec na ostatnią zmianę wyruszała przed Belorukową, zajmując 8. miejsce. Naszej biegaczce udało się utrzymać miejsce i jeszcze na finiszu wyprzedzić Francuzkę Coralinę Hugue, dzięki czemu biało-czerwone sprint drużynowy zakończyły na 7. pozycji. 

Obie nasze zawodniczki po raz ostatni wystartowały ze sobą trzy lata temu. W mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Falun, gdzie stanęły na podium. Potem przez dwa lata Sylwia borykała się ciągle z kontuzjami, ale ten wynik zapewni jej stypendium, dzięki któremu będzie łatwiej wracać do mistrzowskiej formy.

Sylwia na mecie dziękowała  Justynie: - Dziękuję ci za wielkie poświęcenie. Tak wypracowałaś te łyżwę, że byłam z ciebie dumna na podbiegach. To nasze siódme bardzo cieszy. Przerosło nawet ono nasze oczekiwania, bo po analizie drużyn, ósma pozycja była realna. My zrobiłyśmy coś więcej i to bardzo cieszy - mówiła.

Sprint drużynowy kobiet - wyniki: 1. USA 15:56.47 2. Szwecja +0.19 3. Norwegia +2.97 4. Szwajcaria +21.32 5. Finlandia +22.71 6. Słowenia +31.77 7. Polska +36.01 8. Francja +36.02 9. Olimpijki z Rosji +45.29 10. Niemcy +1:10.10

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)