KWW Jarosława Szlachetki

Sukces Karoliny

19 czerwca 2008 Wydanie 21/2008
Karolina Wcisło, Ewa Funek (trener) i Damian Jeż

Młoda pływaczka TG Sokół Karolina Wcisło, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Oznacza to, że wśród dziewcząt dziesięcioletnich jest trzecia w Małopolsce - to najwyżej sklasyfikowany w tym roku pływak z Myślenic.

Zawody odbywały się w dniach 31 maja i 1 czerwca w Piekarach. Na starcie stawili się zawodnicy wszystkich małopolskich klubów. Mimo tak mocnej stawki, Karolina nie dała rywalkom szans w klasyku. Zwyciężyła, w swojej kategorii wiekowej, zarówno na dystansie 50 jak i 100 metrów stylem klasycznym. Na 100 m stylem zmiennym była druga, natomiast na dystansie 50 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce.

- Karolina w każdym z czterech startów zajęła miejsce na podium, to pokazuje jej możliwości. W porównaniu do swoich rówieśniczek z krakowskich klubów trenuje mniej, zaledwie 3 razy w tygodniu po półtorej godziny. Tymczasem w innych klubach dzieci w jej wieku pływają pięć razy w tygodniu – powiedziała po zawodach Ewa Funek, trener Karoliny.

Podkreślić należy, że Karolina Wcisło trenuje zawodniczo zaledwie dwa lata. Uczyła się pływać trzy lata temu pod kierunkiem trenera Andrzeja Pułki.

Innym zawodnikiem Sokoła, który zajął punktowane miejsce na tych zawodach był Damian Jeż, który w kategorii wiekowej 11-latków zajął piąte miejsce na 50 metrów stylem motylkowym.