Sukcesy humanistów z ogólniaka

Sukcesy humanistów
z ogólniaka

Czterech humanistów z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach zostało laureatami X Powiatowego Konkursu Historycznego

Hasłem tegorocznej, jubileuszowej edycji było „100 niepodległości - okoliczności odzyskania niepodległości - oraz walka o granice i kształt ustrojowy kraju do 1921r.” W rywalizacji brała udział piątka uczniów: Emilia Raźniak, Julia Tymczyszyn, Krystian Nieckula, Olaf Menzel oraz Grzegorz Mirek. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Lubniu.

Zwyciężył Grzegorz Mirek, a drugie miejsce zajął Krystian Nieckula, natomiast wyróżnienia otrzymały Emilia Raźniak i Julia Tymczyszyn.

To nie jedyny sukces historyczny uczniów ogólniaka. W Muzeum PRL-u w Nowej Hucie odbyła się czwarta już edycja konkursu „PRoLog - wstęp do PRL-u”. Jej tematem były lata 60. w Polsce Ludowej, w której uczestniczyły drużyny liceów krakowskich, a wśród nich znalazła się drużyna „Orłów Kościuszki”.

W skład zespołu wchodzili Emilia Raźniak, Julia Tymczyszyn, Marzena Zych, Krystian Nieckula - uczniowie klasy 1f. Najlepszy wynik z testu uzyskał Krystian Nieckula.