Świat w konkursie mgFoto

Świat w konkursie mgFoto

Pod koniec kwietnia poznaliśmy wyniki 33 Edycji Konkursów mgFoto. Tym razem uczestnicy musieli wczuć się w rolę fotoreporterów, gdyż temat poniekąd do tego zmuszał: „Świat w 2019”.

Jakkolwiek organizatorom nie chodziło tylko o dziennikarskie spojrzenie na świat, ale również o pokazanie tego, co ciekawego wydarzyło się tuż

obok nas, na naszych oczach, przed naszymi obiektywami. Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, gdyż w Jury konkursu znaleźli się m.in Chris Niedenthal, jeden z najwybitniejszych polskich fotoreporterów, znany m.in. jako autor zdjęć ze stanu wojennego (pojazd opancerzony pod kinem „Moskwa” z napisem „czas Apokalipsy”) . Wśród członków Jury znaleźli się też przedstawiciele ZPAF i Fotoklubu RP.

Na konkurs wpłynęło łącznie 244 fotografie od 73 fotografów z 9 krajów (Polska, Indie, Słowacja, Hongkong, Litwa, Filipiny, Hiszpania, Ukraina, Włochy).

Wyniki: I – miejsce zajął Ireneusz Kaźmierczak za fotografię „27. Bieg Fiata – Bielsko Biała”, II i III miejsce przypadło Paulowi Vincentowi Mondero z Filipin. Wyróżniono: Andrew Silesia za „Radość kibiców po zdobyciu przez Piasta Gliwice Mistrzostwa Polski 2019” – I wyróżnienie, Elenę Wnuk za „Kolorowy taniec szczęścia” – II wyróżnienie i Dariusza Madzińskiego – II wyróżnienie.

 

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).