Świątecznie na myślenickim Rynku

Miasto 19 grudnia 2017 Wydanie 45/2017
Świątecznie na myślenickim Rynku
Fot. Fot. Michał Zięba

Myślenicki Piknik Bożonarodzeniowy cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Wydarzeniu towarzyszyły promienie słoneczne, przelotne opady drobnych płatków śniegu, a przy tym koła gospodyń ze świątecznymi przysmakami i zagroda świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami

Najmłodsi nie dali świętemu Mikołajowi ani chwili wytchnienia, bowiem długa kolejka przez cały dzień ustawiała się na wizytę w jego zagrodzie. Każdy mógł liczyć na drobny upominek oraz darmowe zdjęcie z Mikołajem w towarzystwie dwóch reniferów.

Od godziny 12 rozpoczął się natomiast kiermasz potraw wigilijnych przygotowanych przez koła gospodyń z Gminy Myślenice, a równocześnie trwały także warsztaty artystyczne dla dzieci prowadzone przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Na stoiskach z potrawami można było znaleźć nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też takie specjały jak żur, kwaśnica, barszcz czerwony, pierogi z różnym nadzieniem, swojskie wędliny, krokiety, paszteciki, czy ciasta. Na miejscu można było niemal wszystkiego posmakować lub też nabyć na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Podziękowanie za pomoc w organizacji imprezy dla: koła gospodyń z Gminy Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, OSP Górne Przedmieście.

Charytatywnie dla Laury

Podczas imprezy prowadzona była także charytatywna zbiórka dla Laury Kurowskiej z Krzyszkowic, którą czeka kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Zebrano w sumie ponad 10 tysięcy złotych.