Święto miasta w rytmie Ich Troje

Święto miasta w rytmie Ich Troje

Dni Dobczyc za nami. Przez trzy dni na scenie pod zaporą grały lokalne zespoły i gwiazdy muzyki rozrywkowej takie jak Long&Junior, Mateusz Ziółko i zespół Ich Troje z Michałem Wiśniewskim na czele

W piątkowy wieczór imprezę otworzyły lokalne zespoły z dobczyckim „akcentem” czyli Dolina Cieni i Wiatr Odnowy, a następnie zrobiło się bardziej tanecznie za sprawą zespołów Two-Way oraz Long&Junior. Piątkową zabawę zamykała dyskoteka z didżejem Hubertusem oraz Sebastianem ESH & Dj Kubas.

Sobota rozpoczęła się mocnym przytupem i ostrzejszymi brzmieniami w wykonaniu zespołów: Gryps, The Perfumes oraz Open Access. Później było już spokojniej i nastrojowo, a na scenie pojawiała się długo wyczekiwana gwiazda wieczoru w osobie Mateusza Ziółko. Laureat opolskich Super Debiutów wystąpił z nowym programem, w których znalazły się przede wszystkim piosenki z ostatniego albumu „Na nowo” więc nie mogło zabraknąć wielkiego hitu „W płomieniach”. Po koncercie głównym, tradycyjną zabawę taneczną poprowadził DJ Wojtek.

W niedzielę niesamowity spektakl dał zespół Ich Troje. Występ tegorocznej gwiazdy Dni Dobczyc poprzedziły koncerty coraz bardziej rozpoznawalnego zespołu Alergen oraz młodych talentów z sekcji wokalnej MGOKiS Dobczyce: Karoliny Szczurowskiej, Krystiana Maxa Kubowicza i Marleny Mazgaj.

Niedziela była również dniem, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz koncertów i tradycyjnego wesołego miasteczka, odbył się zlot samochodów i motocykli zabytkowych i kultowych, którego bezapelacyjną gwiazdą był samochód napędzany parą. To właśnie on został uznany najpiękniejszym autem zlotu, a właścicielowi puchar wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce - Paweł Machnicki. Osoby z zacięciem sportowym mogły poćwiczyć z wicemistrzem Polski speed ball’a - Zbigniewem Bizoniem, który prezentował ten oryginalny sport.

Niezwykle barwną atrakcją był także wspólny koncert Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” i Parańskiej Grupy Polskiego Folkloru „Wisła” wraz z Chórem Art Encanto. Gości z Brazylii odwiedzili Dobczyce już po raz trzeci. Grupa „Wisła” działa na rzecz promocji kultury i historii Polski - nie tylko wśród kurytybskiej i parańskiej Polonii, ale także w całym społeczeństwie brazylijskim. Zespół przez śpiew i taniec pokazuje przywiązanie do Polski - ojczyzny ich przodków. Grupa wyróżnia się ponad 80-letnią tradycją kultywowania polskiego folkloru na terenach Brazylii i jest największym zespołem polonijnym w Ameryce Południowej.

Podczas tegorocznych Dni Dobczyc ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu „Kobieta Dobczyc”, którego organizatorem jest nieformalny klub kobiet „Kobiety Rakiety”. Laureatką tegorocznej nagrody została Cecylia Frajtag. Nominację do nagrody odebrała również Jolanta Ziemba.