Święto pieczonego ziemniaka w Przedszkolu nr 6

Edukacja 8 października 2019 Wydanie 37/2019
Święto pieczonego ziemniaka w Przedszkolu nr 6

Święto pieczonego ziemniaka to cykliczna, ogólnoprzedszkolna impreza plenerowa organizowana przez Przedszkole nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach. Tym razem przedszkolaki musiały nieco poczekać na swoją pierwszą wycieczkę, bo warunki atmosferyczne raczej nie sprzyjały dłuższym zabawom na świeżym powietrzu.

Nie był to jednak czas stracony. Dzieci, które dopiero rozpoczęły edukację, zaaklimatyzowały się, poznały swoje panie oraz reguły panujące w przedszkolu. Tymczasem, starsze dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszy, przedszkolny, wyjazd w plener. I w końcu się udało.

Pierwszego października, w aurze prawdziwie złotej, polskiej jesieni wszystkie przedszkolaki i cały personel przedszkola zgromadzili się na boisku LKS Orzeł, by wspólnie świętować.

Dużą atrakcją dla wszystkich dzieci były konkursy i zabawy prowadzone przez grupę profesjonalnych animatorów z Baśniowej Krainy. Bajkowe, kolorowe postacie zachęcały do wspólnego integrowania się w zabawie, w której przewodnim tematem był (jakżeby inaczej!) „ziemniak”. „Ole, ole ziemniaki się codziennie je” – rozbrzmiewał wesoły śpiew.

Były i tańce do znanych, przedszkolnych przebojów i konkursy, w których na zmianę brali udział przedstawiciele poszczególnych grup. Wszystkie dzieci z całego serca kibicowały swoim kolegom i koleżankom. Dużo śmiechu i radości przysporzyła dzieciom konkurencja rzutu ziemniakiem w dal, w której bezkonkurencyjni okazali się – ku zaskoczeniu starszych - najmłodsi przedstawiciele przedszkola. W kolejnych zadaniach dzieci rywalizowały o to, która grupa zbierze najwięcej ziemniaków, wykazywały się zwinnością w konkurencjach slalomowych, albo refleksem w konkursie słownym „ziemniak”.

Kolejną atrakcją spotkania były zabawy dzieci na zamku dmuchanym, udostępnionym dzięki uprzejmości PSB Mrówka z Myślenic. Nawet najmłodsza grupa Krasnoludków dzielnie wspinała się po drabince.

Punktem kulminacyjnym imprezy był pieczony ziemniak i to on właśnie najbardziej smakował dzieciom, a dodatkiem do niego były kiełbaski z grilla. Trzeba przyznać, że po tak intensywnie spędzonym czasie i przy tak pięknej pogodzie apetyty dzieciom dopisywały. Na zakończenie wspólnego świętowania wszystkie przedszkolaki zadbały wraz z opiekunami o to, by zostawić po sobie porządek i posegregować śmieci.

G.M.