Święto Szkoły w Krzyszkowicach

Edukacja 8 października 2019 Wydanie 37/2019
Święto Szkoły w Krzyszkowicach

Szkoła w Krzyszkowicach za swojego patrona przyjęła św. Stanisława Kostkę – patrona polskich dzieci i młodzieży; stad święto szkoły organizowane jest we wrześniu, a w jej przygotowaniu biorą udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice.

Wszyscy też wzięli udział w Mszy św., a następnie w części artystycznej, którą przygotowali wychowawcy klas szóstych i trzecich. Składała się ona z filmu o patronie oraz występów artystycznych uczniów, wśród których dominowały taniec i śpiew.

Podczas uroczystości ogłoszono również laureatów konkursów tematycznie związanych z postacią patrona (m. in. konkursu literackiego na wiersz o patronie, plastycznego, w ramach którego uczniowie mieli wykonać jego portret). Wyłoniono również zwycięzców konkursu na napisanie tekstu nowego hymnu szkoły. Wszystkie konkursowe prace zgromadzone zostały na pamiątkowej wystawie poświęconej postaci świętego.

Młody święty jest nadal autorytetem dla młodzieży, która chętnie kieruje się w życiu wyznawanymi przez niego wartościami.

 Dorota Bajorek