Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk 7 w sprincie

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk 7 w sprincie

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk zajęły 7. miejsce w sprincie drużynowym. - Jesteśmy bardzo zadowolone, bo miejsce w pierwszej ósemce igrzysk olimpijskich to jest bardzo duży sukces dla polskich biegów narciarskich - komentowały na mecie nasze biegaczki

Już po pierwszej zmianie zawodniczki mocno rozciągnęły stawkę. Justyna Kowalczyk na pierwszej zmianie trzymała się drugiej części 10-osobowego peletonu. Jaśkowiec na ostatnią zmianę wyruszała przed Belorukową, zajmując 8. miejsce. Naszej biegaczce udało się utrzymać miejsce i jeszcze na finiszu wyprzedzić Francuzkę Coralinę Hugue, dzięki czemu biało-czerwone sprint drużynowy zakończyły na 7. pozycji.

Obie nasze zawodniczki po raz ostatni wystartowały ze sobą trzy lata temu. W mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Falun, gdzie stanęły na podium. Potem przez dwa lata Sylwia borykała się ciągle z kontuzjami, ale ten wynik zapewni jej stypendium, dzięki któremu będzie łatwiej wracać do mistrzowskiej formy.

Sylwia na mecie dziękowała  Justynie: - Dziękuję ci za wielkie poświęcenie. Tak wypracowałaś te łyżwę, że byłam z ciebie dumna na podbiegach. To nasze siódme bardzo cieszy. Przerosło nawet ono nasze oczekiwania, bo po analizie drużyn, ósma pozycja była realna. My zrobiłyśmy coś więcej i to bardzo cieszy - mówiła.

Sprint drużynowy kobiet - wyniki:
1. USA                           15:56.47
2. Szwecja                    +0.19
3. Norwegia                 +2.97
4. Szwajcaria               +21.32
5. Finlandia                 +22.71
6. Słowenia                  +31.77
7. Polska                        +36.01
8. Francja                      +36.02
9. Olimpijki z Rosji    +45.29
10. Niemcy                   +1:10.10