Akcja

Sylwia Jaśkowiec Mistrzynią Polski

Sport 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
Sylwia Jaśkowiec Mistrzynią Polski

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które odbyły się w ubiegły weekend na Polanie Jakuszyckiej. Natomiast dziewiąte miejsce zajęła druga z zawodniczek klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany Urszula Łętocha

Dobrym prognostykiem jest ostatni sukces, gdyż zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany zdobyła złoty medal podczas odbywających się w Jakuszycach Mistrzostw Polski Seniorów w biegach dystansowych stylem łyżwowym. Sylwia Jaśkowiec uzyskała czas 28:09 i o 34 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Ewelinę Marcisz. Trzecie miejsce w zawodach FIS zajęła Ukrainka Marina Antrybor ze stratą 45 sekund do zwyciężczyni. Również wysoko w klasyfikacji uplasowała się Urszula Łętocha, która zajęła dziewiąte miejsce.

W 2015 roku w Mistrzostwach Świata w norweskim Falun Sylwia Jaśkowiec wspólnie z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy medal. Wcześniej rywalizowała na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Późniejsze dwa lata były jednak bardzo trudne dla naszej zawodniczki, trapiły ją kontuzje, przez co teraz musi walczyć o kwalifikację na olimpiadę w zawodach niższej rangi FIS. Decyzja o jej ewentualnym występie na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang zostanie ogłoszona w połowie stycznia.