Życzenia Wielkanocne

Szachy w mundurach

Region 9 kwietnia 2019 Wydanie 14/209

Najmłodszy adept królewskiej gry miał 6 lat, a najstarszy swoim doświadczeniem mógłby obdzielić kilku zawodników. Ponad 30 zawodników z 11 ochotniczych straży pożarnych powiatu myślenickiego stanęło 30 marca do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Szachach.

Organizatorzy i patroni

To już XV edycja turnieju organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach, w tym roku pod honorowym patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki. Zawodników przywitali i jednocześnie otworzyli zawody komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Sławomir Kaganek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Jan Podmokły oraz prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP dh Waldemar Pachoń.

Rozgrywki

Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach: dzieci i open dla dorosłych i młodych doświadczonych zawodników. Każda z partii była pasjonującym widowiskiem, a końcowy wynik nie był znany do ostatniego ruchu figury na szachownicy. Mimo zaciętej rywalizacji, wszystkim towarzyszyła dobra zabawa i zasady fair play.

Po zakończeniu turnieju, zawody podsumował bryg. Sławomir Kaganek, dziękując jednocześnie wszystkim za grę i propagowanie tej dyscypliny sportu. Najlepszym graczom wręczył puchary, dyplomy i medale a wszystkim zawodnikom atrakcyjne nagrody. Kończąc, zaprosił wszystkich uczestników na kolejną edycję, która odbędzie się już za rok. Nad przebiegiem turnieju czuwali Bogdan Kaczor oraz Michał Jania z KP PSP Myślenice.

Zwycięzcy

W grupie dziecięcej zwyciężył Kamil Pawłowski z OSP Dobczyce - 4,5 pkt., drugie miejsce zajął Bartłomiej Jaśkowiec z OSP Trzemeśnia – 4 pkt., a na trzecim miejscu uplasował się Maciej Jamrozik OSP Bęczarka, również zdobywając 4 pkt. i przegrywając drugą lokatę punktami pomocniczymi.

W grupie open zdecydowanym zwycięzcą został najmłodszy zawodnik tej grupy, Filip Sobala z OSP Krzczonów, uzyskując 5 pkt., na drugim stopniu podium uplasował się Andrzej Jaśkowiec z OSP Trzemeśnia – 4 pkt. Komplet zawodników na „pudle” zamyka Krzysztof Siciarz z OSP Krzczonów zdobywając 3 pkt.