Szanse już tylko matematyczne

Szanse już tylko matematyczne
Walki nie brakowało, ale punktów od tego nie przybyło Fot. fot. Jerzy Zaborski „Dziennik Polski”

To było dosyć typowe spotkanie dla Dalinu w ostatnich tygodniach. Wydaje się że niczego myśleniczanom nie brakuje, aby zgarniać komplet punktów w kolejnych meczach, a jednak drużynę dopadł taki kryzys, że nawet dominując na boisku, ma problem aby udowodnić swoją wyższość nad dużo słabszymi nieraz przeciwnikami.

Dalin, posiadający w swoich szeregach wartościowych zawodników w każdej formacji i dużo jakości piłkarskiej w każdym elemencie gry potyka się ostatnio na przeciwnikach, u których błyszczy jeden czy dwóch zawodników. Tak było w Oświęcimiu gdzie katem Dalinu był strzelec hat-tricka Arkadiusz Czapla. Znowu wydawało się że to Dalin będzie rozdawał karty, ale piłka jakoś nie chciała wylądować w siatce po strzałach Dawida Kałata czy Adriana Grzybka. Dopiero Przemysław Senderski głową doprowadził do wyrównania w ostatnich minutach pierwszej połowy. W drugiej części spotkania trwała wymiana ciosów, w której skuteczniejsi byli gospodarze. Drużyna Unii Oświęcim walczyła w tym meczu jak o życie, bo ich sytuacja w tabeli nie należy do najłatwiejszych. Dalin natomiast porażką w Oświęcimiu zamknął sobie chyba ostatecznie drogę do pierwszego miejsca w tabeli oznaczającego grę w barażu o III ligę.

Strata 6 pkt do prowadzącej Jutrzenki Giebułtów wprawdzie się nie powiększyła, bo zespół z Giebułtowa musiał swój mecz przełożyć na 29 maja ze względu na stan murawy po opadach deszczu, ale chyba trudno liczyć że główny rywal Dalinu zaprzepaści taką szansę na 3 kolejki przed końcem rozgrywek.

Unia Oświęcim – Dalin Myślenice 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Czapla 21 karny, 1:1 Senderski 45+1, 2:1 Czapla 53, 2:2 M. Górecki 63, 3:2 Czapla 83.

Unia: Stępień – B. Ryszka, Pacyga, Pluta, Pietraszko – Rzeszutko, Janiczak, Ryś (34 Jończyk), Kirejczyk – Lichota (73 Wilczak), Czapla (87 P. Ryszka).

Dalin: Wacławiec – Kowalski (70 Żółkoś),Pilch, Senderski, Tokarz - Ciesielski (59 Grzybek), Kawula, Wojtan, J. Górecki – Kałat (80 Rak), M. Górecki.

Sędziował: Michał Ślaski (Tarnów). Żółte kartki: Pluta, Jończyk, Pietraszko. Widzów: 50.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).