Festiwal lata

Szanse już tylko matematyczne

Szanse już tylko matematyczne
Walki nie brakowało, ale punktów od tego nie przybyło Fot. fot. Jerzy Zaborski „Dziennik Polski”

To było dosyć typowe spotkanie dla Dalinu w ostatnich tygodniach. Wydaje się że niczego myśleniczanom nie brakuje, aby zgarniać komplet punktów w kolejnych meczach, a jednak drużynę dopadł taki kryzys, że nawet dominując na boisku, ma problem aby udowodnić swoją wyższość nad dużo słabszymi nieraz przeciwnikami.

Dalin, posiadający w swoich szeregach wartościowych zawodników w każdej formacji i dużo jakości piłkarskiej w każdym elemencie gry potyka się ostatnio na przeciwnikach, u których błyszczy jeden czy dwóch zawodników. Tak było w Oświęcimiu gdzie katem Dalinu był strzelec hat-tricka Arkadiusz Czapla. Znowu wydawało się że to Dalin będzie rozdawał karty, ale piłka jakoś nie chciała wylądować w siatce po strzałach Dawida Kałata czy Adriana Grzybka. Dopiero Przemysław Senderski głową doprowadził do wyrównania w ostatnich minutach pierwszej połowy. W drugiej części spotkania trwała wymiana ciosów, w której skuteczniejsi byli gospodarze. Drużyna Unii Oświęcim walczyła w tym meczu jak o życie, bo ich sytuacja w tabeli nie należy do najłatwiejszych. Dalin natomiast porażką w Oświęcimiu zamknął sobie chyba ostatecznie drogę do pierwszego miejsca w tabeli oznaczającego grę w barażu o III ligę.

Strata 6 pkt do prowadzącej Jutrzenki Giebułtów wprawdzie się nie powiększyła, bo zespół z Giebułtowa musiał swój mecz przełożyć na 29 maja ze względu na stan murawy po opadach deszczu, ale chyba trudno liczyć że główny rywal Dalinu zaprzepaści taką szansę na 3 kolejki przed końcem rozgrywek.

Unia Oświęcim – Dalin Myślenice 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Czapla 21 karny, 1:1 Senderski 45+1, 2:1 Czapla 53, 2:2 M. Górecki 63, 3:2 Czapla 83.

Unia: Stępień – B. Ryszka, Pacyga, Pluta, Pietraszko – Rzeszutko, Janiczak, Ryś (34 Jończyk), Kirejczyk – Lichota (73 Wilczak), Czapla (87 P. Ryszka).

Dalin: Wacławiec – Kowalski (70 Żółkoś),Pilch, Senderski, Tokarz - Ciesielski (59 Grzybek), Kawula, Wojtan, J. Górecki – Kałat (80 Rak), M. Górecki.

Sędziował: Michał Ślaski (Tarnów). Żółte kartki: Pluta, Jończyk, Pietraszko. Widzów: 50.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).