Szczęście płynie z dawania

Szczęście płynie z dawania

- Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeżeli się ją dzieli – głosi sentencja, którą za swoje motto przyjęli młodzi ludzie działający jako wolontariusze.

W naszej gminie przez lata organizowane były liczne drobne i większe akcje charytatywne, których głównym celem było zawsze czynienie dobra i pomoc innym. Widząc ogromny zapał młodych i chcąc zarażać kolejnych chęcią pomagania, postanowiono powołać do życia (kto postanowił?) Klub Wolontariatu Myślenice, w ramach którego liderzy szkolnych wolontariatów z całej gminy mogą się wspierać, dzielić doświadczeniami, a także wzajemnie motywować. Zrzesza ludzi dobrej woli, którzy wiedzą, że w życiu prawdziwą wartością nie jest to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym z siebie.

Klub daje wolontariuszom szansę rozwoju, a wspólne spotkania pozwoliły wzajemnie się poznać i nawiązać współpracę. Często do zorganizowania akcji potrzebna więcej ludzi – dzięki wzajemnemu wsparciu, wolontariusze mogą pomagać szerzej, na większą skalę. Klub miał okazję już współpracować przy organizacji Mikołajek 2018. Wolontariusze odwiedzili chorych w szpitalach w Krakowie i Myślenicach. Podarunki dla nich zbierali wcześniej w szkołach. Widok cierpiących chorych, którzy przez chwilę uśmiechali się dzięki niespodziance, zapisał się na trwałe w pamięci młodych ludzi. Dzisiaj ta młodzież nie wyobraża sobie życia bez pomagania innym.

Z inicjatywy Gminnego Klubu Wolontariatu zorganizowano ponadto akcję „Kartka dla Karolinki”, jego członkowie brali udział w akcjach organizowanych przez CARITAS i w WOŚP, włączali się w zbiórkę środków: „Pomoc dla Ali z Lipnika”. Po wcześniejszym rozeznaniu trudnych sytuacji, organizują akcje pomocy biednym i potrzebującym w swoich środowiskach. Dzieci pomagają nie tylko innym dzieciom, ale także dorosłym, niepełnosprawnym, starszym, chorym i zwierzętom. Ich działania nie tylko zmieniają życie ludzi z naszej okolicy, ale przede wszystkim zmieniają świat na lepsze. Bo jaki piękny może być świat, gdy całe rosnące pokolenie zaangażuje się we wzajemną bezinteresowną pomoc?

Jeżeli chcesz się włączyć w nasze działania lub je wesprzeć – zapraszamy do kontaktu na Facebooku: https://web.facebook.com/Klub-Wolontariatu-Myślenice-1952415561514694/

Razem możemy dzielić i pomnażać dobro, jakim jest wzajemna pomoc!

teskt i fot. KWM