Szczypiorniści walczyli o Myślenice Cup

Sport 27 lutego 2018 Wydanie 8/2018
Szczypiorniści walczyli o Myślenice Cup

W hali sportowej na Zarabiu odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W zawodach wystąpili zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi, a do naszego miasta zjechały drużyny z samej czołówki na tym poziomie wiekowym. Zwyciężyła Wisła Sandomierz

Gospodarzem turnieju był myślenicki klub UKS Jedynka Myślenice. Pierwszy dzień zawodów to rozgrywki grupowe. Zespoły wcześniej zostały podzielone na dwie grupy: A - MKS PM MPEC Tarnów, MOSiR Bochnia, SPR Wisła Sandomierz, Świt Adecco Szaflary; B - Kusy Kraków, UKS 31 Rokitnica Zabrze, UKS Biały Dunajec, UKS Jedynka Myślenice.

Drużyna z Myślenic prowadzona przez trenera Władysława Piątkowskiego rozegrała w swojej grupie 3 spotkania. W pierwszym po zaciętej walce i trochę braku szczęścia przegrała z zespołem z Zabrza, który zdobył w całym turnieju brązowy medal. Kolejne spotkanie Jedynka pewnie wygrała 14:6 z drużyną z Białego Dunajca. System rozgrywek i dotychczasowe wyniki spowodowały, że w ostatnim meczu nasza drużyna zagrała o wszystko - w wypadku wygranej w drugim dniu zawodów grałaby w strefie medalowej o miejsca 1-4, w wypadku przegranej o miejsca 5-8. Ostatnie spotkanie Jedynki z Kusym Kraków zapadnie długo w pamięć zebranym kibicom. Na 10 sekund przed końcem myśleniczanie zdobyli bramkę na 14-13, jednak w ostatniej akcji bramkę wyrównującą zdobyli piłkarze ręczni z grodu Kraka i to oni dzięki lepszemu stosunkowi bramek awansowali dalej.

Niedziela to drugi dzień rozgrywek turniejowych. W swoich pierwszych meczach zwyciężyły zespoły Świtu Szaflary oraz myślenickiej Jedynki i tym samym spotkały się w meczu o 5 miejsce w turnieju. To spotkanie również było bardzo wyrównane, a ostatecznie 1 bramką lepsi okazali się zawodnicy z Szaflar.

Spotkanie finałowe było bardzo zaciętym i pięknym pojedynkiem dwóch zdecydowanie najlepszych drużyn - Wisły Sandomierz i MKS Tarnów. Można w nim było zaobserwować szczypiorniak na najwyższym poziomie. Początek rywalizacji to zdecydowana i twarda obrona każdej ze stron; po 9 minutach wynik spotkania to 3:3. Na dwie minuty przed końcem finału zarysowała się przewaga piłkarzy z Sandomierza. Po dwóch znakomitych rzutach Malinowskiego objęli prowadzenie którego nie oddali do końca, mimo wielkich starań zawodników z Tarnowa.

Wśród najlepszych zawodników turnieju z poszczególnych zespołów nagrodzeni zostali: SPR Wisła Sandomierz - Kacper Kruk, MKS PM Tarnów - Konrad Wątroba, UKS 31 Rokitnica Zabrze - Marcel Bąk, Kusy Kraków - Jan Dragosz, Świt Adecco Szaflary - Piotr Galica, UKS Jedynka Myślenice - Robert Chmielarczyk, MOSiR Bochnia - Konrad Trojan, UKS Jedynka Biały Dunajec - Mateusz Gandera. Nagrodę specjalną od organizatora turnieju otrzymała Aleksandra Sieczka z UKS Jedynka Biały Dunajec. Następnie zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych na danych pozycjach graczy: bramkarz - Olaf Drajewicz (Kusy Kraków), strzelec - Stanisław Malinowski (Wisła Sandomierz) - 40 bramek w 5 spotkaniach, zawodnik turnieju - Patryk Majcher (MKS Tarnów).

Strzelcy bramek dla UKS Jedynka Myślenice: Robert Chmielarczyk (23), Jakub Kowalcze (23), Aleksander Łatas (9), Bartosz Dyczkowski (8), Wojciech Bałucki (3), Miłosz Małota (2), Filip Paruch (1).

 

Klasyfikacja końcowa:

1. SPR Wisła Sandomierz
2. MKS PM Tarnów
3. UKS 31 Rokitnica Zabrze
4. Kusy Kraków
5. Świt Adecco Szaflary
6. UKS Jedynka Myślenice
7. MOSiR Bochnia
8. UKS Jedynka Biały Dunajec

Paweł Biela