Szlachetka trzeci, Ostafin w kadrze

Sport 29 czerwca 2017 Wydanie 22/2017
Szlachetka trzeci, Ostafin w kadrze
Szlachetka trzeci, Ostafin w kadrze

W pierwszych zawodach z cyklu GP Pucharu Polski w wędkarstwie muchowym w XXVII Pucharze Wisły trzecie miejsce indywidualnie zajął Mariusz Szlachetka z PZW Myślenice, a nominację do kadry otrzymał Łukasz Ostafin

W zawodach wystartowało 116 zawodników w klasie senior i 8 juniorów, a łowiono Wiśle oraz zbiorniku Moszczanica w Żywcu. Składały się z trzech, trzygodzinnych tur. Zaliczanymi do klasyfikacji rybami były wszystkie gatunki pstrąga oraz klenie od 25 cm na Wiśle, na łowisku Moszczanica wszystkie gatunki pstrąga oraz: okonie, płocie, karasie, liny, jazie i karpie od 20 cm.

Myślenicki team wystartował składzie Łukasz Ostafin, Marcin Słomka, Mariusz Szlachetka. Oprócz nich - wśród seniorów wystartował Grzegorz Skurzyński w barwach WKS Kraków s. Nowa Huta - Myślenice.
W klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce zajął Mariusz Szlachetka (WKS Kraków s. Myślenice), 48m. Łukasz Ostafin, 62m. Grzegorz Skurzyński, 107m. Marcin Słomka, natomiast w klasyfikacji drużynowej wygrał WKS Kraków s. Myślenice uplasował się na 14m., a WKS Kraków s. nowa Huta - Myślenice zajął 27 m.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wręczenie nominacji do Kadry Narodowej Polski w wędkarstwie muchowym na 2017 rok. Wśród nominowanych znalazł się także Łukasz Ostafin.