Szlifowali formę na mistrzostwa w zapasach i w sumo

Sport 3 września 2019 Wydanie 32/2019
Szlifowali formę na mistrzostwa w zapasach i w sumo
Fot. R. Szpakiewicz

Pod koniec sierpnia w Janowie Lubelskim odbyło się dwutygodniowe zgrupowanie szkoleniowe kadry wojewódzkiej w zapasach. W gronie 18 zawodników, którzy skorzystali z przydziału środków na dofinansowanie szkolenia z Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, znaleźli się również zawodnicy Dalinu.

Zgrupownie w Janowie Lubelskim obejmowało oba style i w ramach kadry wojewódzkiej dotyczyło jumiorów, kadetów i młodzików. Z Klubu Sportowego „Dalin” powołania do kadry w stylu klasycznym otrzymali: kadeci – Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek, oraz młodzicy – Wojciech Łętocha, Kacper Bijan i Filip Pacelt.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego oraz dopłatom rodziców, na dwutygodniowy obóz do Janowa Lubelskiego wyjechała czwórka naszych zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Wojciech Łętocha. Opiekunami młodzieży w stylu klasycznym byli trenerzy: Ryszard Szpakiewicz – koordynator, oraz Piotr Budzyn i Piotr Kudas z KS Bieżanowianka, którzy zabrali dodatkowo ośmiu swoich zawodników.

Uczestnicy zgrupowania zostali zakwaterowani w domkach kampingowych w ośrodku Na Wyspie, a baza treningowa znajdowała się na terenie pięknego Parku Rekreacyjnego Zoom Natury. Program zgrupowania był bardzo urozmaicony. Obok treningów na macie, obejmował pływanie na kajakach, gry i zabawy na boisku, marszobiegi, siłownię plenerową, wyjazdy na basen, wycieczki do miasta oraz zajęcia na plaży i kąpiele w zalewie. W wolnych chwilach uczestnicy obozu chętnie brali udział w zajęciach KO, organizowanych przez instruktorów Balance Sport z Krakowa, którzy w tym okresie także przebywali na zgrupowaniu z grupą młodzieży. Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz mieli również możliwość uczestnictwa w dodatkowych treningach gimnastycznych pod okiem trenera Balance Sport Grzegorza Błasiaka.

Program zgrupowania, opracowany pod kątem najważniejszych zawodów, które odbędą się we wrześniu, został zrealizowany w całości. Zawodnicy – jak twierdza trenerzy – s dobrze przygotowani do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach oraz do Pucharu Polski Kadetów w sumo, który jest ostatnią eliminacją do Mistrzostw Europy.

Rafał Podmokły