Szpital w Myślenicach najlepszy w konkursie Modernizacja Roku 2018

Region 10 września 2019 Wydanie 33/2019
Szpital w Myślenicach najlepszy w konkursie Modernizacja Roku 2018
Fot. A. Ostafin

Inwestycja ,,Zaprojektowanie i przebudowa oraz modernizacja pomieszczeń Oddziału Chirurgii Ogólnej SP ZOZ Myślenice” zwyciężyła w Finale Konkursu Modernizacja Roku 2018 w kategorii Zdrowie i opieka społeczna.

5 września w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI z udziałem przedstawicieli ministerstw i organów administracji państwowej. W tegorocznej edycji Konkursu startowało 510 realizacji z całego kraju. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. W każdej z kategorii wręczono jedną główną nagrodę i tytuł Modernizacja Roku oraz Wyróżnienie Modernizacja Roku. Podczas gali nagrodę i statuetkę Laureata dla myślenickiego szpitala odebrali: przedstawiciele władz powiatu myślenickiego oraz dyrektor SP ZOZ w Myślenicach Adam Styczeń i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej dr Jacek Pucz.

Nagrodzona modernizacja przeprowadzona została na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Obejmowała ona dostosowanie obiektu do europejskich standardów. Każda sala wyposażona jest obecnie w łazienkę. Została wymieniona instalacja elektryczna oraz hydrauliczna. Powstała sala intensywnej opieki pooperacyjnej oraz nowoczesna pracownia endoskopowa, dzięki której usprawniony został proces diagnostyczno-terapeutyczny. Powstała przestrzeń w której pacjenci czują się komfortowo, a personel ma zapewnione dobre warunki pracy i dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego. W lutym 2019 roku nastąpiło uroczyste przekazanie i oddanie wyremontowanego oddziału chirurgicznego.

Koszt inwestycji – 2 595 120 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Powiatu Myślenickiego to 2 435 012,80 zł, a wkład finansowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach wyniósł 160 107,20 zł. Wykonawcą była firma Budarus Dariusz Sułkowski z Solwin koło Limanowej, a autorem projektu - Infra-Red Sp. z o.o. z Myślenic.

Oprac. red.