Szymon Burliga poprowadzi Orła

Sport 10 lipca 2018 Wydanie 24/2018
Szymon Burliga poprowadzi Orła

Szymon Burliga poprowadzi pierwszą drużynę Orła Myślenice i zastąpił na tym stanowisku duet trenerów Kamil Ostrowski - Dawid Suder, który zrezygnował z prowadzenia drużyny z końcem sezonu

Pierwsze zajęcia w ramach przygotowań do nowego sezonu Burliga poprowadzi 12 lipca o godzinie 19. Nowy szkoleniowiec Orła posiada licencję UEFA A. Ostatnim klubem, w którym pracował 41-letni trener była Watra Białka Tatrzańska.

Jako trener, w 2010 roku prowadzony przez niego KS Tymbark awansował do V ligi. Następnie prowadził Pcimiankę Pcim. W styczniu 2013 roku został trenerem Orkana Szczyrzyc, który zajmował wówczas ostatnie miejsce w IV lidze. Pół roku później drużyna - mimo dużych postępów jakie zrobiła wiosną - spadła do okręgówki. Szymon Burliga zdecydował się na pozostanie w klubie na kolejny sezon. Jednak już we wrześniu 2013 roku został szkoleniowcem trzecioligowego Porońca Poronin, który prowadził do kwietnia 2014 roku, by ponownie zostać trenerem Orkana Szczyrzyc. Następnie były krótkie przygody z Czarnym Staniątki, Beskidem Andrychów i Spartą Kazimierza Wielka.