The Bastard zagrali na Pol’and’Rock Festiwalu

The Bastard zagrali na Pol’and’Rock Festiwalu
Aktualny skład zespołu tworzą: Przemysław „Master” Cienkosz - wokal, Dawid „Kudłaty” Cichoń - gitara, wokal, Damian Kubik - bas, wokal, Roch Gablankowski - gitara, Peter Harley - perkusja

Myślenicka kapela punk-rockowa zagrała na Przystanku Woodstock już po raz drugi. Woodstock od tego roku zmienił nazwę na Pol’and’Rock Festiwal; to największy w Polsce i w Europie festiwal odbywający się pod gołym niebem

Chłopaki zagrali 45-minutowy koncert na scenie Viva Kultura, organizowanej przez Pokojową Wioskę Kryszny, na której wystąpiło aż 28 różnych kapel, które reprezentowały niemal pełną gamę gatunków: od folku przez eksperymenty do metalu, a ostatnio pojawiło się także reggae, muzyka elektroniczna, a nawet klasyczna. Wioska jest z przystankiem od pierwszej edycji, wnosi ze sobą barwy i smaki orientu, dzieli się filozofią i nieprzemijającymi wartościami; organizuje warsztaty, happeningi oraz muzyczną scenę.

Zespół The Bastard powstał w marcu 2007 roku z prostej potrzeby grania muzyki i chęci założenia kapeli. Ich twórczość, to szeroko rozumiany punk rock nieograniczający się do jednego nurtu. W swoich tekstach poruszają problemy związane z tym, co ich otacza i przedstawiają ich światopogląd na różne rzeczy. Próbują dzielić się swoimi ideami, w które wierzą oraz przekonaniami.

Nagrali dotychczas cztery studyjne albumy, z których ostatni „Ciężka dola Rock’n’Rolla” ukazał się w 2017 roku nakładem Lou&Rocked Boys. Na scenie występowali u boku tak legendarnych kapel, jak The Analogs, Psy Wojny, Farben Lehre i wiele innych. Brali udział w trasie koncertowej „Punk Not Zgred” razem z zespołami Moskwa, Zielone Żabki, Deuter, The Trepp i Chupacabras.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)