Tokarnia. Pełne wyniki wyborów do Rady Gminy

Tokarnia. Pełne wyniki wyborów do Rady Gminy

W Tokarni po dwóch kadencjach ustąpił dotychczasowy gospodarz Władysław Piaściak

Zmierzył się z bezpartyjnym Markiem Kluską z KWW Nasza Gmina Tokarnia, który pokonał kandydata PiS różnicą 149 głosów. Na Władysława Piaściaka zagłosowały 1842 osoby, co stanowi 48,06%, natomiast Marka Kluskę poparło 1991 osób (51,94%). Nowy wójt swoimi kandydatami obsadził 10 z 15 mandatów w Radzie Gminnej.

Skład Rady Gminy w Tokarni w kadencji 2018-2023:

KWW Nasza Gmina Tokarnia - 10 mandatów

ŻYŁA Piotr Paweł, 38 lat, Bogdanówka, 229 głosów
MILEWSKA Jolanta, 38 lat, Tokarnia, 212 głosów
KALETA Józef, 65 lat, Krzczonów, 209 głosów
KLUSKA Marek, 42 lata, Tokarnia, 207 głosów
JUGOWIEC Marcin, 35 lat, Tokarnia, 165 głosów
WOJTASIK Justyna, 22 lata, Skomielna Czarna, 154 głosy
KLIMAS Michalina, 42 lata, Tokarnia, 154 głosy
BUDA-ZEMBOL Agnieszka, 34 lata, Tokarnia, 139 głosów
KANIA Elżbieta, 50 lat, Więciórka, 131 głosów
KOTONIAK Adam, 52 lata, Skomielna Czarna, 114 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość - 5 mandatów

RAPACZ Marek, 56 lat, Krzczonów, 204 głosów
ZADORA Paweł, 34 lata, Krzczonów, 191 głosów
JOPEK Teresa, 57 lat, Skomielna Czarna, 136 głosów
ŚMIETANA Mieczysław, 50 lat, Zawadka, 127 głosów
LUBERDA Teresa, 57 lat, Tokarnia, bez głosowania

 

Wyniki w poszczególnych okręgach

Okręg 1
- Bogdanówka

ŻYŁA Piotr Paweł - 229 głosów
KOSEK Michał - 52 głosy

Okręg 2
- Krzczonów: Pod Hyrbem, Grygi, Proszkowce i Sołectwo Zawadka

KORABIK Katarzyna - 97 głosów
ŚMIETANA Mieczysław - 127 głosów

Okręg 3
- Krzczonów: Korzenie, Rusnaki, Raki, Jamrozy, Bryle, Ostoje, Proszki, Pawliki, Leśni, Cyrla

KUDŁACZ Beata - 89 głosów
ZADORA Paweł - 191 głosów

Okręg 4
- Krzczonów: Morgi, Zagrody, Hanuszki, Pierony, Pachury, Sabały

PACHURA Bożena - 133 głosy
RAPACZ Marek - 204 głosy

Okręg 5
- Krzczonów: Spyrki, Gracze, Tajsy, Wójtowce, Wróble, Dziejce

KALETA Józef - 209 głosów
KMIECIK Szczepan - 126 głosów

Okręg 6
- Skomielna Czarna: Goryl Niżny, Bartosy, Wójtówka, Ziębowa, Srokowa, Sajborowa, Surlasowa, Młyny, Fuckowa, Jędrochy

ŚWIĄTECKI Leszek - 81 głosów
JOPEK Teresa - 136 głosów

Okręg 7
- Skomielna Czarna: Mirkowa, Chorynowa, Gawlakowa, Zagrody, Kowalówka, Karczmy, Zarębki, Kusikowa, Kołodziejowa, Madonie, Pańskie

WOJTASIK Justyna - 154 głosy
BUDA Mariusz - 89 głosów

Okręg 8
- Skomielna Czarna: Gapkowa, Polakowa, Wilkowa, Sępowa, Talarowa, Mąkowa, Goryl Wyżny, Walczakowa, Jabconie, Wróblowa, Żyłówka, Bargłowa, Mizerowa

KOTONIAK Adam - 114 głosów
WRÓBEL Józef - 86 głosów

Okręg 9
- Tokarnia: Wierdonki, Gębki, Parchule, Granica

BUDA-ZEMBOL Agnieszka - 139 głosów
JABCOŃ Anna - 75 głosów

Okręg 10
- Tokarnia: Bierówki, Bryle, Gwiżdże, Hoboty, Urbany, Brzegi

MILEWSKA Jolanta - 212 głosów
WRÓBEL Dariusz - 57 głosów

Okręg 11
- Tokarnia: Dziubras Dolny, Kluski, Osiedle, Szewcy, Blychy, Kasperki, Kanie

KLUSKA Marek - 207 głosów
WRÓBEL Tadeusz - 84 głosy

Okręg 12
- Tokarnia: Debenosy, Jurczaki, Kudły, Młyny, Tarnów, Fuły, Przymiarki, Dział Niżny, Dział Wyżny, Przysłop, Pod Lasem, Łocki, Morgi, Luberdy, Za Górką, Florki, Proszki, Kocury, Dziury

JUGOWIEC Marcin - 165 głosów
KORABIK Maria - 84 głosy

Okręg 13
- Tokarnia: przysiółek Więcierza (Perły, Jątyki, Kiełtyki, Durki, Chlebiorzówka, Molusy, Bugaje, Lipki, Guzówka, Koty, Polana, Dziołek)

LUBERDA Teresa - bez głosowania

Okręg 14
- Tokarnia: przysiółek Więcierza (Knapy, Mizery, Kusiki, Madonie, Kostruchy, Dziubras Górny, Hanuszki, Zamek)

KLIMAS Michalina - 154 głosy
WRÓBEL Teresa - 110 głosów

Okręg 15
- Więciórka

KANIA Elżbieta - 131 głosów
MAKUSEK Wiesława - 59 głosów