Tour de Pologne 2019 – 3 sierpnia premia lotna w Myślenicach

Tour de Pologne 2019 – 3 sierpnia premia lotna w Myślenicach

- Serdecznie zapraszam 3 sierpnia na myślenicki rynek. Pierwszy etap Tour de Pologne ruszy o 15.30 z Krakowa i będziemy wyczekiwać kolarzy na płycie rynku, aby dopingować naszych rodaków uczestniczących wyścigu, ale także podziwiać innych uczestników. To z pewnością atrakcyjne wydarzenie i cieszę się, że jedna z premii lotnych Lotto podczas tegorocznego Tour de Pologne odbędzie się właśnie w Myślenicach – zaprasza burmistrz Jarosław Szlachetka.

Już na trasie pierwszego etapu 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne – 3 sierpnia – najlepsi cykliści z całego świata przejadą przez Myślenice, a w rynku zbierać będą premię lotną Lotto. W rynku gdzie ustawiona zostanie mała strefa kibica, by każdy mógł z bliska przyjrzeć się najsłynniejszemu wyścigowi w Polsce!

Podczas tegorocznego Tour de Pologne dwukrotnie trasą wyścigu staną się ulice naszego miasta i gminy.

Pierwszy etap narodowego wyścigu wyruszy w sobotę 3 sierpnia z Krakowa i po 136 kilometrach wróci do Krakowa, gdzie finisz zaplanowano w okolicach Błoń. Po starcie kolarze pojadą na południe, przez Świątniki Górne w stronę gminy Myślenice, gdzie przez Zawadę i Polankę cykliści wjadą do centrum miasta ulicami Traugutta, Jordana, Gałczyńskiego, a następnie ulicą Kościuszki przez Rynek i dalej Sobieskiego, zakopianką w stronę Jawornika i Sułkowic. Na myślenickim rynku ustawiona zostanie brama z lotną premią oraz mini strefa kibica. Pierwsi kolarze w Myślenicach powinni pojawić się w sobotę 3 sierpnia około godziny 16.

Po raz drugi najlepsi rowerzyści pojawią się u nas 7 sierpnia na trasie piątego etapu, który prowadzi z Kopalni Soli Wieliczka do Bielsko-Białej. Wówczas cykliści przejadą przez Zawadę, Polankę, następnie przez Myślenice, zakopianką i przez Jawornik w stronę Sułkowic.

Tour de Pologne UCI World Tour 3-9.08.2019

I etap: 3.08 Kraków – Kraków przez Myślenice – 136 km (start 15.30)

II etap: 4.08 Tarnowskie Góry – Katowice – 153 km

III etap: 5.08 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze – 157 km

IV etap: 6.08 Jaworzno – Śląskie, Kocierz – 173 km

V etap: 7.08 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała przez Myślenice – 154 km

VI etap: 8.08 Małopolska, Zakopane – 155 km

VII etap: 9.08 Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska – 132,5 km