Tour de Pologne jedzie przez Myślenice

Tour de Pologne jedzie przez Myślenice
Fot. Rafał Podmokły

Regularnie od kilku już lat, co roku na trasie największego narodowego wyścigu kolarskiego znajdują się miejscowości powiatu myślenickiego. Nie inaczej jest w tym roku, bo w obecnej edycji Tour de Pologne kolarzy z najlepszych grup światowego peletonu będziemy oglądać dwukrotnie

Pierwsza taka okazja była w sobotę 4 sierpnia na trasie I etapu z Krakowa do Krakowa. Michała Kwiatkowskiego, Fabio Aru, Simona Yatesa, Rui Coste, Andre Greipela, Sergio Henao, Marka Rutkiewicza, czy Romana Kreuzigera mogli wtedy oglądać mieszkańcy Sieprawia, Zawady, Polanki, Myślenic, Rudnika, Jawornika i Sułkowic.

Podobną trasę przemierzą kolarze w środowym etapie z Wieliczki do Bielska-Białej, a tym razem oprócz wspomnianych miejscowości peleton przejedzie również przez Czechówkę, Zakliczyn i Harbutowice.

W trakcie sobotniego etapu mieszkańcy naszego regionu mogli podziwiać śmiałą ucieczkę czteroosobowej grupy: Michała Paluty (CCC Sprandi Polkowice), Michała Podlaskiego (Reprezentacja Polski), Alessandro de Marchiego (BMC Racing Team) i Stephane Rossetto (Cofidis).

Uciekinierzy zostali doścignięci już na rundach w Krakowie czyli zaledwie kilka kilometrów przed metą. Do mety przyjechał cały peleton z którego najszybciej finiszował Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), który wyprzedził Kolumbijczyka Alvaro Hodega (Quick-Step Floors) oraz Matteo Trentina z grupy Mitchelton-Scott.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).