Tour de Pologne: Na czym polega fenomen tej dyscypliny?

Tour de Pologne: Na czym polega fenomen tej dyscypliny?
Fot. Bartek Ziółkowski

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się na czym polega fenomen tej dyscyplin i na co godzinami wyczekują kibicie – postanowiliśmy to dla was sprawdzić. Tak wyglądał dzisiejszy przejazd peletonu przez Zakliczyn

Regularnie od kilku już lat, co roku na trasie największego narodowego wyścigu kolarskiego znajdują się miejscowości powiatu myślenickiego. Nie inaczej jest w tym roku, bo w obecnej edycji Tour de Pologne kolarzy z najlepszych grup światowego peletonu będziemy oglądać dwukrotnie.

Pierwsza taka okazja była w sobotę 4 sierpnia na trasie I etapu z Krakowa do Krakowa. Wtedy czołówkę kolarstwa mogli oglądać mieszkańcy Sieprawia, Zawady, Polanki, Myślenic, Rudnika, Jawornika i Sułkowic.

Podobną trasę dzisiaj przemierzali kolarze w etapie z Wieliczki do Bielska-Białej, a tym razem oprócz wspomnianych miejscowości peleton przejechał przez Czechówkę, Zakliczyn i Harbutowice. Kibice zbierali się na trasie przejazdu na kilka godzin przed peletonem. " To trzeba czuć!" - mówili stojący przy drodze mieszkańcy Zakliczyna. 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak z perspektywy kibica wygląda przejazd peletonu – postanowiliśmy to dla was sprawdzić. Tak wyglądał przejazd kolarzy przez Zakliczyn…