Tour de Pologne przejedzie przez Myślenice!

Tour de Pologne przejedzie przez Myślenice!

Dwa razy podczas tegorocznej 76. edycji Tour de Pologne trasą wyścigu staną się ulice miasta i gminy Myślenice. Największe kolarskie sławy pojawią się u nas w sobotę 3 i w środę 7 sierpnia.

Wyścig przeprowadzony zostanie w dniach 3 – 9 sierpnia 2019, a swój start zapowiedział już między innymi jeden z najlepszych polskich kolarzy Rafał Majka, mieszkaniec Zegartowic w naszym powiecie. Prawdopodobnie wystąpi też ubiegłoroczny zwycięzca Tour de Pologne Michał Kwiatkowski.

Pierwszy etap narodowego wyścigu wyruszy w sobotę 3 sierpnia z Krakowa i po 136 kilometrach wróci do Krakowa, gdzie finisz zaplanowano w okolicach Błoń. Po starcie kolarze pojadą na południe, przez Świątniki Górne w stronę gminy Myślenice, gdzie przez Zawadę i Polankę cykliści wjadą do centrum miasta, jadąc ulicami Traugutta, Jordana, Gałczyńskiego, a następnie ulicą Kościuszki przez rynek i dalej Sobieskiego, zakopianką w stronę Jawornika i Sułkowic. Zgodnie z informacjami, które organizatorzy podali podczas prezentacji trasy, na myślenickim rynku przewidziana jest premia lotna.

- Ustalając z organizatorami przebieg tegorocznej trasy Tour de Pologne, zwracałem uwagę przede wszystkim na to, by ten największy polski wyścig przejechał przez nasz rynek. Liczę, że w strefie kibica w rynku, zorganizowanej w sobotę 3 sierpnia, zgromadzi się wielu mieszkańców, by dopingować największe kolarskie sławy – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Po raz drugi najlepsi rowerzyści pojawią się u nas na trasie piątego etapu w środę 7 sierpnia, który prowadzi z Kopalni Soli w Wieliczce do Bielska-Białej. Wówczas cykliści przejadą przez Zawadę, Polankę, następnie przez Myślenice, zakopianką i przez Jawornik w stronę Sułkowic.

Trasa wszystkich etapów tegorocznej edycji

Tour de Pologne UCI World Tour

3 sierpnia – I etap: Kraków – Kraków przez Myślenice / 136 km

4 sierpnia – II etap: Tarnowskie Góry – Katowice / 153 km

5 sierpnia – III etap: Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze / 157 km

6 sierpnia – IV etap: Jaworzno – Śląskie, Kocierz / 173 km

7 sierpnia – V etap: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała przez Myślenice / 154 km

8 sierpnia – VI etap: Małopolska, Zakopane / 155 km

9 sierpnia – VII etap: Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska / 132,5 km