Tradycyjnie przy wspólnym stole

Region 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
Tradycyjnie przy wspólnym stole

Spotkanie wigilijne Seniorów w Trzemeśni to już tradycja. Coroczna inicjatywa sołtysa Wiesława Górki, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich gromadzi około 70 osób w wieku 75 plus. Przy świątecznym stole, seniorzy spotykają towarzyszy młodzieńczych lat i wspólnie kolędują

Członkinie KGW Trzemeśnia do spotkania przygotowywały się miesiąc wcześniej, organizując małe upominki dla każdego z gości oraz gotując wigilijne przysmaki. Panie śpiewały adwentowe pieśni i wymieniały się przepisami kulinarnymi na świąteczny stół. Kiedy wszystkie dania, jak tradycja nakazuje, zostały sporządzone, w udekorowanej własnoręcznie zrobionymi ozdobami sali, zgromadzili się przybyli goście. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym łamaniem opłatkiem i wzajemnymi życzeniami, po którym w atmosferze radości, goście degustowali potrawy, rozmawiając i kolędując.

Spotkaniu towarzyszyli zacni goście: proboszcz parafii Trzemeśnia ks. Andrzej Caputa oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski. Tegoroczna wigilia odbyła się w ramach Inicjatywy Lokalnej.