Tragiczny finał poszukiwań

Tragiczny finał poszukiwań

Policja i strażacy wraz Myślenicką Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą z Psami szukali w Krzczonowie 82-latka, który wyjechał ciągnikiem do pracy w lesie i do późnych godzin wieczornych nie wrócił do domu. Jego ciało znaleźli obok pojazdu druhowie z Górnego Przedmieścia

 

Mężczyzna wyjechał ciągnikiem do prac w lesie i do późnych godzin wieczornych nie powrócił do domu. Policję zaalarmowała rodzina, bowiem mężczyzna miał już wcześniej problemy ze zdrowiem. Na miejsce w Krzczonowie oprócz grupy poszukiwawczej i policji przyjechali strażacy z OSP Górne Przedmieście, OSP Krzczonów, OSP Tokarnia i OSP Zawadka oraz Grupa Podhalańska GOPR z Rabki. Pomocą służyli również dwaj mieszkańcy z prywatnymi quadami - Michał Tobolak i Łukasz Wróbel.

GPR Myślenice wyznaczyła 3 sektory, które obejmowały najbliższy rejon leśny gdzie mógł udać się poszukiwany i tam wysłała tzw. „szybkie trójki” wyposażone w urządzenia GPS i radiostacje. Pozostałe grupy przeszukiwały teren wokół zabudowań mieszkalnych domu poszukiwanego. Jednocześnie dwaj ochotnicy oraz jeden zespół ratowniczy z OSP Górne Przedmieście quadami, przeszukiwali okoliczne ścieżki dojazdowe i drogi leśne.

Po około dwóch godzinach ciężkich działań, zespół na quadzie z OSP Górne Przedmieście w trakcie patrolu dróg leśnych, w odległości ok.1,2km nad domem poszukiwanego odnalazł traktor a obok niego ciało poszukiwanego. Według wstępnych informacji, wszystko wskazuje na to, iż poszukiwany mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych.