Trenerzy Orła na stażu w Wiśle

23 grudnia 2010 Wydanie 49/2010
Trenerzy Orła na stażu w Wiśle
Trenerzy Orła na stażu w Wiśle

Trener piłkarzy myślenickiego Orła Marek Dragosz oraz szkoleniowiec juniorów Kamil Ostrowski odbyli staż w Wiśle Kraków u trenera Roberta Maaskanta. Przez dwa tygodnie brali czynny udział w życiu sportowym drużyny „Białej Gwiazdy”

- To były bardzo wartościowe dwa tygodnie. Wspólnie z Kamilem spędziliśmy rzeczowy, rzetelny czas. Dawno już nie było mi dane w Polsce odkrywać i poznawać. Dawno nie wyniosłem takiej wiedzy z doświadczeń w naszym kraju – mówi Marek Dragosz.

- Kontakt z holenderską myślą szkoleniową, opartą na niezliczonej liczbie podań i małych grach, analizy i rozmowy z trenerem Maaskantem to naprawdę bagaż cennej wiedzy. Najbardziej jednak utkwiła mi w pamięci postawa trenera, który jest wewnątrz drużyny -ćwiczy z nimi, rozmawia , wygłupia się, ale jak trzeba potrafi być surowy i stanowczy. Wydaje się, że chyba w każdej dziedzinie życia, praca nad swoim doświadczeniem zawodowym powinna, właśnie iść w parze z pracą nad swoją osobowością. Niezwykle wartościowe były również rozmowy i obserwacja pracy trenera od przygotowania fizycznego Andrzeja Bahra – podkreślił Kamil Ostrowski.

Szkoleniowcy systematycznie wzbogacają swój warsztat trenerski i odbywają ciekawe szkolenia. Krzysztof Karpeta, Kamil Ostrowski i Marek Dragosz brali udział w międzynarodowej konferencji dotyczącej szkolenia dzieci i młodzieży w Warszawie. Nieco wcześniej byli w Poznaniu na szkoleniu organizowanym przez angielski Bolton Wanderers. Warto podkreślić, że we wrześniu odbyli staż szkoleniowy w Cracovii, prowadzonej wtedy przez Rafała Ulatowskiego. Przez ponad tydzień obserwowali pracę krakowskiej drużyny, biorąc udział w zajęciach treningowych, odprawach, odbywając wiele rozmów.

Marek Dragosz i Kamil Ostrowski mają już sprecyzowane kolejne plany szkoleniowe. Na przełomie stycznia i lutego wyjeżdżają na staż do Wielkiej Brytanii, a w wakacje z rewizytą do fińskiego FC Honka.