Trenują, wygrywają i zbierają odznaczenia

Sport 5 listopada 2019 Wydanie 41/2019

Wprawdzie za oknami piękna, słoneczna jesień, ale dla biegaczek narciarskich z LKS Markam Wiśniowa Osieczany to czas na ostatnie szlify przed zbliżającym się sezonem zimowym.

Zawodniczki z myślenickiego powiatu wzięły udział w narciarskich zawodach sprinterskich, zorganizowanych z okazji Jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego na specjalnie przygotowanej trasie AWF Kraków.

Karolina Kaleta wygrała kategorię juniorek młodszych, w kategorii młodziczek na drugim miejscu uplasowała się Kinga Drożdż, a na trzecim Gabrysia Gdula. Wieczorem liderka zespołu Sylwia Jaśkowiec oraz prezes Anna Bubula uczestniczyły w gali jubileuszowej 100-lecia PZN z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy oraz najwybitniejszych polskich sportowców startujących w dyscyplinach skupionych w PZN. W Plebiscycie na Gwiazdę 100-lecia PZN wśród kobiet Jaśkowiec była czwarta, wygrała Justyna Kowalczyk.

Okres letni Weronika i Karolina Kalety spędziły na obozach w Skandynawii, Austrii i Bułgarii, trenując z Kadrą Narodową Kobiet. Młodzicy w sierpniu uczestniczyli w obozie Kadry Małopolski Młodzików w Ustroniu Morskim, a ostatni tydzień spędzili na kolejnym obozie tej kadry w Zakopanem.

Ruszył także projekt „Narciarki z Werwą”, w ramach którego takie zawodniczki, jak Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha, Weronika Kaleta i Iwona Piekarz prowadzą zajęcia na nartorolkach przy Szkole Podstawowej w Wiśniowej. Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych.