Trudna misja Wisły. Przygotowywała się nie tylko w Myślenicach

Trudna misja Wisły. Przygotowywała się nie tylko w Myślenicach

 fot. shutterstock.com

Myślenice i tureckie Belek. W tych miejscach do wiosny w Ekstraklasie przygotowywała się Wisła. Krakowski zespół zakontraktował także kilku ciekawych obcokrajowców. Wszystko przed najważniejszą rundą od dawna, której stawką będzie ekstraklasowy byt.

Podczas zimowych przygotowań zespoły Ekstraklasy trenują na siłowniach, halach i na boiskach. Wyjeżdżają na zagraniczne obozy i dokonują transferów. Wszystko po to, żeby wiosną wywalczyć jak najwyższe pozycje, które w późniejszym rozrachunku mają przełożenie na pieniądze. Wisła Kraków wiosną będzie walczyć o coś więcej, czyli o zachowanie ligowego bytu.

Od początku trzeba punktować w Ekstraklasie

Przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. 13 porażek w 20 meczach. 35 straconych goli i 4 punkty straty do bezpiecznego miejsca. Mówiąc wprost – jesień była trudna i bolesna dla kibiców „Białej gwiazdy”. Klub dopiero co przetrwał najtrudniejszy moment organizacyjno-finansowy, lecz odbiło się to na poziomie sportowym. W pierwszej części sezonu 2019/20 Wisła odstawała na tle większości drużyn. Doszło więc do zmiany trenera, a nowym szkoleniowcem został Artur Skowronek. Jednak tak naprawdę prawdziwe zmiany w drużynie zaszły podczas zimowej przerwy.

Transfery z potencjałem

Klub z Reymonta musiał się wzmocnić, bo słabość kadry została obnażona zimą. Władze Wisły postanowiły szukać piłkarzy za granicą. Takich, którzy w swojej karierze już trochę pograli i doświadczyli różnych sytuacji. Takich, którzy walcząc o utrzymanie, nie pękną. Z Japonii do Krakowa trafił środkowy obrońca Hebert. Brazylijczyk kilka lat temu grał w Piaście Gliwice zdobywając wicemistrzostwo Polski, ale też skutecznie broniąc się przed spadkiem. Nową jakość w pomocy mają dać Serb Nikola Kuveljić oraz Kazach Gieorgij Żukow. W ataku za gole odpowiadać będzie m.in. Słowak Lubomir Tupta, który niedawno był w kadrze włoskiego Hellas Verona. Na papierze te transfery wyglądają bardzo dobrze…

Trener scementował drużynę

Ale piłka to gra zespołowa i jest nieprzewidywalna. Dlatego transfery to jedno, a wkomponowanie piłkarzy do zespołu to drugie. Za odpowiednie przygotowanie i zgranie zespołu odpowiada wspomniany trener Skowronek. Jesienią nie miał on zbyt wiele czasu, aby popracować z zespołem. Podczas zimowych treningów w Myślenicach i w Turcji było jednak inaczej. – Mogę dzisiaj powiedzieć, że zespół Wisły Kraków jest gotowy do ligi. Wiadomo, że zweryfikuje nas liga. Naprawdę ciężko trenowaliśmy przez ostatnie tygodnie. W sparingach znów byliśmy drużyną i z tego najbardziej się cieszę – przyznał na oficjalnej stronie Wisły Kraków trener Artur Skowronek. Optymizm w serca kibiców Wisły został wlany. W  zakładach bukmacherskich optymizm jest raczej umiarkowany, jeśli chodzi o szanse krakowskiego zespołu na utrzymanie się w Ekstraklasie. Co prawda niższe kursy „na spadek” są na inne drużyny, ale jest też spore grono drużyn, którym łatwiej będzie zachować ekstraklasowy byt niż Wiśle. Tak czy owak, wiosna w krakowskim futbolu będzie bardzo emocjonująca.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.