Trwają zapisy drużyn na olimpiadę OSP

Sport 27 sierpnia 2019 Wydanie 31/2019
Trwają zapisy drużyn na olimpiadę OSP

VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się 14 i 15 września 2019 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach w gminie Czorsztyn, woj. małopolskie.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 12 września do godz.12.

Nasza Olimpiada jest odmienna niż typowe zawody strażackie. Na atrakcyjność zawodów wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła zawodów strażackich, rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej, umiejscowionej w górach i otaczającej ją przepięknej scenerii górskiej. Mocno już wpisana w kalendarz zawodów strażackich, Olimpiada jest jedną z największych imprez sportowych OSP w kraju, ponieważ co roku bierze w niej udział kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.

Od 7 lat stworzona według naszego pionierskiego pomysłu impreza sportowa zawiera regulamin i przebieg zawodów stworzony specjalnie na potrzeby Olimpiady OSP. Na zawody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP. Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny i drużyny mieszane. Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego, wybranego przez siebie podziału, lub od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek. Może to być także np. reprezentacja miejscowości, gminy lub powiatu.

Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak warunkowo opcjonalnie dopuszczamy w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez dane OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie, od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych dwudniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Podczas sportowych zmagań strażakom i kibicom jak zawsze będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: regionalne i nie tylko występy, konkursy, prezentacje oraz miasteczko ze stoiskami znanych w kraju producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego.

Kontakt w sprawie zawodów: tel. 731 880 083 , tokbike1@op.pl

Organizatorzy Zawodów druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy

Współorganizator Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie

Info: www.facebook.com/olimpiadastrazakowosp/, zosprp.malopolska.pl