Trzech małych bohaterów, którym musimy pomóc

Trzech małych bohaterów, którym musimy pomóc

Niejednokrotnie mieszkańcy naszego miasta udowadniali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a kiedy w grę wchodzi czyjeś życie lub zdrowie nie tylko otwierają swoje serca, ale również portfele. Już 25 lipca nadarzy się okazja, aby znów móc pomoc trzem małym mieszkańcom Myślenic

W gminie Myślenice został powołany Komitet Społeczny pod nazwą „Pomoc dla dzieci chorych z regionu Myślenic”, który już 25 lipca o godz. 18 organizuje koncert charytatywny na myślenickim Rynku, podczas którego będą zbierać środki na leczenie Kacpra, Kamila i Stasia. Całkowita kwota zebrana podczas koncertu zostanie przekazana rodzicom na kosztowne leczenie i rehabilitacje chłopców.

Trzech wojowników

W kwietniu dwuletni Kacperek Chodurek potrzebował naszej pomocy - rodzina miała tylko trzy dni na zebranie 150 tysięcy złotych na operację guza mózgu w klinice w Wiedniu. Wystarczyła jedna doba by zebrać całą kwotę. Po operacji okazało się jednak, że protonoterapia i dalsze leczenie może sięgać nawet pół miliona złotych.

W maju ośmioletni Kamil Moskal dwa tygodnie przed przystąpieniem do pierwszej komunii świętej nagle źle się poczuł. Po serii badań rodzice usłyszeli druzgocącą diagnozę - nowotwór złośliwy wątroby, wielkości ponad 9 cm. Dziś jest po pierwszych cyklach chemioterapii, które nie wiadomo, czy przyniosą pożądane efekty. Jeśli guz się zmniejszy, będzie szansa żeby go wyciąć. Lekarze nie wykluczają też przeszczepu wątroby. Rodzice konsultują syna ze specjalistami z całej Polski, a jeśli będzie konieczność - planują leczenie za granicą. Koszty obecnie nie są znane, ale wiadomo, że będą wysokie.

W czerwcu natomiast cały region usłyszał, że „Staś jest nasz”. Ten mały bohater od pierwszych dni swojego życia zmaga się z najpopularniejszym nowotworem wieku dziecięcego - neuroblastomą. Dziś guz rozciąga się od śródpiersia wzdłuż kręgosłupa, a kolejny zlokalizowany jest w jądrze. Na obecną chwilę wiemy, że operacji podejmie się klinika w Niemczech, a próbki krwi zostaną wysłane również do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdzie długotrwałą terapię. Całkowity kosztorys będzie znany niebawem - kliniki wstępnie podają kwoty, które mogą przekroczyć milion złotych.

Komitet ma pomóc pomagać

- To nie pierwszy raz kiedy spotykamy się z wielką ofiarnością i chęcią pomocy najbardziej potrzebującym z terenu Powiatu Myślenickiego. Nie możemy mówić i wybierać spośród tych, którzy tej pomocy potrzebują, dlatego powołaliśmy Komitet Społeczny pod nazwą „Pomoc dla dzieci chorych z regionu Myślenic”, który został zatwierdzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - mówi Krystian Stopka, pomysłodawca i organizator koncertu. - Mamy ogromną nadzieję, że działania podejmowane przez nasz komitet, w którym oprócz mnie są Artur Góralik i Anna Wierciak, pozwolą na zebranie wystarczających środków finansowych, które pomogą naszym małym bohaterom. Liczymy na państwa wsparcie i zaangażowanie - dodaje.

Cały świat w Myślenicach

Kultura na wysokim poziomie - taki właśnie będzie charytatywny koncert. Na scenie usłyszymy artystów znanych z różnych programów muzycznych od Idola po The Voice Of Poland, zaśpiewają i zagrają: Karolina Szczurowska, Devnets, The Perfumes, Chill-e-motion, Żaneta Łabudzka. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Iwaneczko z zespołem. Nie zabraknie też lokalnego muzycznego akcentu, o który zadba Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Podczas koncertu odbędzie się licytacja prawdziwych perełek, a wśród nich m.in.: korki Roberta Lewandowskiego czy tygodniowy pobyt w Villi w Toskanii dla czterech osób. Koncert poprowadzi aktorka Julia Kamińska w towarzystwie Karola Kani - prezentera radia RMF MAXXX.

Zaangażuj się!

Jeśli chcesz się zaangażować w organizację tego wydarzenia: wolontariat, punkty gastronomiczne, obsługę techniczną bądź twoja firma chce wesprzeć organizację koncertu - skontaktuj się z organizatorami za pośrednictwem maila: gramydlatrzechsmykow@gmail.com

- Pokażmy, jak wielka siła drzemie w mieszkańcach Powiatu Myślenickiego, mieszkańcach Małopolski! Przyjdźmy całymi rodzinami, zaprośmy do Myślenic naszych znajomych i rodziny na dawkę wysokiej kultury, której celem jest pomoc tym najbardziej potrzebującym. Liczymy na waszą obecność - apelują organizatorzy.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)