Trzy mecze i tylko trzy punkty

Sport 5 listopada 2019 Wydanie 41/2019
Trzy mecze i tylko trzy punkty
Fot. . R. Duszyk

Trzy spotkania rozegrały w ramach rozgrywek I ligi piłkarskiej zawodniczki myślenickiego Respektu. Wywalczyły tylko trzy punkty za sukces ze Spartą Daleszyce i w tabeli grupy południowej zajmują ostatnią pozycję.

W każdym z tych trzech spotkań zawodniczki z Myślenic starały się stosować swoją ulubioną i wyuczoną taktykę ataku pozycyjnego, którą miło się ogląda, ale ma ona jeden feler;

zdaje się na nic, gdy nie ma kto wykończyć ataków. Rzut oka na statystyki mówi wszytko, Respekt zdobywa mało goli, traci ich też niewiele, jednak punktów mu nie przybywa. Najbardziej widoczne było to w starciu z liderem ROW Rybnik, gdy Respekt dobrze grał w obronie, świetnie spisywała się bramkarka, jednak jeden strzał rywalek znalazł drogę o bramki i ROW, który grał w liczebnym osłabieniu przez ponad pół godziny, wygrał 1:0. Faktem jest, że w tym meczu sprawę pokpiła sędzina, bo po nielicznym ataku Respektu faulowana była jedna z zawodniczek z Myślenic na czystej pozycji, ale sędzina ukarała faulującą zawodniczkę ROW jedynie żółtym kartonikiem. W Wodzisławiu Śląskim było podobnie, raz słupek uratował gospodynie, a w II połowie arbiter przyznał miejscowym karnego, po którym ustalono wynik na 2:0.

Wyniki: Sparta Daleszyce – Respekt Myślenice 1:2, Respekt – ROW Rybnik 0:1, SWD Wodzisław Śląski – Respekt 2:0.

Paweł Panuś