Festiwal lata

Trzy medale judoków

Sport 13 marca 2019 Wydanie 10/2019

Na początku marca w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo. Był to drugi turniej z cyku International Judo League. W turnieju wzięło udział 504 zawodników z 57 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Węgier.

Do walki stanęli również judocy myślenickiego Sokoła, którzy wystartowali w składzie: Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Adam Stopka, Wiktor Kęsek, Hubert Markiewicz, Kajetan Sroka, Nikodem Hajduk. Spośród podopiecznych trenera Wiktora Siłuszyka złoty medal zdobył Hubert Strzelec, który w kategorii U13 (do trzynastu lat), waga do 60 kg wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i stanął na najwyższym stopniu podium. Srebrny medal w kategorii U13 - 37 kg zdobyła Amelia Różańska. Amelia wygrywała wszystkie walki, awansując do finału, gdzie stoczyła wyrównany pojedynek, przegrywając po dogrywce przez wskazanie sędziego. Startujący w kategorii U 17- 66 kg Nikodem Hajduk, po zaciętych pojedynkach zdobył brązowy medal. 5, miejsce zajęli: Aleksandra Nosek, Adam Stopka i Wiktor Kęsek. Pozostali zawodnicy Sokoła, mimo dobrej postawy, nie awansowali do strefy medalowej.

W klasyfikacji drużynowej International Judo League po drugim turnieju miejsca na podium zajmują UKS Conrad Gdańsk, UKS ASW – Judo Jasło, UKS Akademia Judo Rzeszów. Drużyna TG Sokół Myślenice awansowała z 30. miejsca na 25. na 72 kluby biorące udział lidze. International Judo League to turniej rozgrywany w ośmiu miastach Polski. Kolejny turniej odbędzie się 13 kwietnia w Bytomiu.