KWW M Pszczola

Trzy medale na początek

Sport 11 października 2017 Wydanie 36/2017

Z pierwszego powakacyjnego turnieju w ramach Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo Adrian Poradzisz i Krzysztof Szpakiewicz przywieźli złote, natomiast Jan Mastela brązowy medal

W pierwszym powakacyjnym turnieju - Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w Sumo w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyło 153 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. Sumici Dalinu Myślenice przywieźli z tego turnieju trzy medale

Turniej był równocześnie przedostatnią eliminacją do Mistrzostw Europy. Dalin reprezentowało trzech młodzików: Mikołaj Łętocha - kat. wagowa do 50 kg, Adrian Poradzisz - kat. do 55 kg, Jan Mastela - kat. do 70 kg oraz kadet - Krzysztof Szpakiewicz w kat. do 55 kg. Zawody były udane dla naszych zawodników, którzy przywieźli trzy medale – dwa złote i jeden brązowy.

Złote medale wywalczyli Adrian Poradzisz i Krzysztof Szpakiewicz, a brązowy Jan Mastela. Adrian w finale pokonał Dawida Hetmańskiego z Wolsztyna, a Krzysiek po zaciętej walce wygrał z Mikołajem Raźniakiem z Krotoszyna. Jan Mastela w półfinale przegrał z Maciejem Dębowskim z Olsztyna, a w walce o brązowy medal pokonał Mikołaja Wiśniewskiego z Krotoszyna. Mikołaj Łętocha zajął punktowane siódme miejsce.

- Dzięki osiągniętym wynikom dwóch naszych zawodników znajduje się na czele rankingu na Mistrzostwa Europy. Są to Krzysztof Szpakiewicz i Adrian Poradzisz. Szansę awansu do reprezentacji Polski mają jeszcze Jan Mastela, Mikołaj Krawczyk i Mikołaj Łętocha. Ostatnim etapem kwalifikacji będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Krotoszynie 7-8 października - tłumaczy trener Ryszard Szpakiewicz.

Na Mistrzostwach Polski, które odbyły sie w Krotoszynie nasi sumici zdobyli 4 medale - szczegóły w następnym wydaniu gazety.