Trzy pytania do... posła Sławomira Hajosa

Trzy pytania do...
posła Sławomira Hajosa

Czym się pan zajmował do czasu objęcia funkcji posła na Sejm RP?

– Jestem góralem spod Babiej Góry z Zawoi, więc nie tak daleko od powiatu myślenickiego i samych Myślenic, a sądzę, że okolice Babiej Góry są wszystkim doskonale znane. Do czasu objęcia mandatu posła w listopadzie zeszłego roku, byłem członkiem zarządu powiatu suskiego jak również prezesem Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej i Leśnej Osób Uprawnionych w Zawoi, jednej z największych w Polsce, bo gospodarującej na 460 hektarach lasu. Obydwie te funkcje to działalność społeczna. Zawodowo jestem od kilku lat emerytowanym funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej. Mandat posła objąłem po doskonale znanym myśleniczanom Jarosławie Szlachetce, który został burmistrzem tego pięknego miasta. Mój okręg wyborczy obejmuje oczywiście powiat myślenicki, a także suski, wadowicki, oświęcimski i chrzanowski. W 2015 roku startowaliśmy z jednej listy Prawa i Sprawiedliwości. Miałem największą liczbę głosów spośród kandydatów, którzy do Sejmu wówczas nie weszli. Z panem burmistrzem znamy się bardzo dobrze i przy tej okazji chciałbym mu życzyć wielu osiągnięć w pracy samorządowej dla dobra mieszkańców Myślenic. Nie mam wątpliwości, że współpraca między nami będzie się układała doskonale.

Czy i kiedy będzie pan urzędował w Myślenicach?

– Niejako w spadku po Jarosławie Szlachetce otrzymałem w szczególną opiekę powiat myślenicki i od tego obowiązku się nie uchylam. Dowodem na to jest fakt, że działa już w pełni filia mojego biura poselskiego w Myślenicach przy Rynku 20, dokładnie w tym samym miejscu, w którym było poprzednie biura Posła Szlachetki. Biuro jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych w każdy pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 9 do 15. Interesantów przyjmuję osobiście,

a gdyby obowiązki mi na to nie pozwoliły, zastępuje mnie kierownik mojego biura Jerzy Pająk. Oczywiście kontakt można także uzyskać, dzwoniąc do biura w Makowie Podhalańskim na numer 576 212 921, lub pisząc na adres poczty internetowej: Slawomir.Hajos@sejm.pl.

Jak wyglądają pańskie poselskie początki? Co zamierza pan zrobić dla naszego regionu?

– Bycie posłem pojmuję jako służbę ludziom w oparciu o wyznawane wartości i program Prawa i Sprawiedliwości. Mam jednak niewiele czasu na – kolokwialnie mówiąc – rozwinięcie skrzydeł, bo już w październiku będą nowe wybory do parlamentu, a do tego dochodzą wybory w maju do europarlamentu. Będzie wiele pracy, aby wynik naszej partii rządzącej był jak najlepszy. Mogę jednak zadeklarować, że w pozostałe miesiące roku będę się starał być pomocny mieszkańcom całego powiatu myślenickiego. Wasz powiat jest mi bliski z racji wielkiego i prawdziwego patriotyzmu mieszkańców, jak i przez pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, partyzantach oddziałów antykomunistycznych działających na ziemi myślenickiej i mojego Podbabiogórza. Z pewnością będę też pilnował, aby środki z programów rządowych były sprawiedliwie dzielone między powiaty.

 

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu