Trzydniowa uczta muzyczna

Trzydniowa uczta muzyczna

Tegoroczne Dni Dobczyc wypełniła energiczna muzyka, dobra zabawa i wspólny śpiew. Na scenie niesamowite koncerty dały lokalne zespoły oraz gwiazdy znane w całej Polsce.

Piątkowe granie rozpoczął znany dobczyckiej publiczności zespół Two-Way, który rozgrzał widownię przed występem gwiazdy wieczoru - zespołu Weekend. Przebój „Ona tańczy dla mnie” zna niemal każdy, a pod sceną nie tylko śpiewano, ale również tańczono. Nastrój ten podtrzymali następnie podczas dyskoteki dj-e, serwując znane i lubiane muzyczne kawałki.

W sobotę na scenie zagrały zespoły Devnest, Yellow Pillow, The Perfumes oraz Ostatni w Raju, którzy naładowali publiczność pozytywną energią. Tuż po oficjalnym rozpoczęciu, którego wspólnie dokonali burmistrz Paweł Machnicki oraz prezes Izby Gospodarczej Dorzecza Raby Robert Kawecki, na scenie zagościła Laureatka The Voice Kids 2018 Karolina Szczurowska. Przebojowa 15-latka urzekła swoim głosem publiczność. W tak małym ciele kryje się bowiem taka siła. Góralską siłę i energię pokazała również gwiazda wieczoru - zespół Baciary, który nie tylko bawił, ale i rozbawiał tłumnie zgromadzoną publiczność. Do późna bawiono się również przy muzycznych hitach serwowanych przez DT Projekt.

Niedzielne występy poprzedził blok pełen atrakcji. W ramach I Dobczyckiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych można było nie tylko zobaczyć motoryzacyjne perełki, ale również sprawdzić się w konkursie wiedzy motoryzacyjnej. Podczas trzech dni świętowania imienin miasta przeprowadzany był również konkurs wiedzy o ziemi dobczyckiej i stowarzyszeniach. Początek muzycznych wrażeń w niedzielne popołudnie zaserwował zespół Inclusion. Następnie na scenie zagościł swingowo-jazzowy Big Band Dobczyce, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. W podziękowaniu za dekadę działalności artystycznej, uświetnianie wydarzeń kulturalnych oraz nieprzerwaną promocję miasta Big Band otrzymał z rąk burmistrza Pawła Machnickiego oraz jego zastępcy Haliny Adamskiej-Jędrzejczyk nagrodę burmistrza w dziedzinie kultury. Dni Dobczyc były również okazją do wręczenia nagrody dla przedsiębiorcy roku od Izby Gospodarczej Dorzecza Raby. Laureatem tegorocznej nagrody została firma Art-Ogród prowadzona przez Państwo Cieleckich.

Wieczorem wystąpił znany z cięższego brzmienia zespół Synthetic Blast, a zaraz po nim sceną zawładnął kultowy zespół Myslovitz. Z sentymentem wracało się do dobrze znanych rockowych utworów i wspólnie wyśpiewywało teksty piosenek. Zwieńczeniem był pokaz sztucznych ogni, które rozbłysły nad Rabą.

Dniom Dobczyc jak zwykle towarzyszyło wiele dodatkowych wydarzeń. Od 13 lipca w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym trwały rozgrywki w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Dominika, na kortach do walki stanęli tenisiści w ramach IV Rodzinnego Turnieju Tenisa Ziemnego, chętni zobaczyć mogli otwarty trening Speed-balla. Wspierano również działalność Fundacji Okno Nadziei, która od niedawna działa na terenie gminy. Poszukiwacze dodatkowych wrażeń mogli skorzystać z bogatej oferty Luna-Parku czy zawitać do słodkiego świata zabaw w specjalnej ciężarówce Wawel Truck.