Tu zadziała się magia

Tu zadziała się magia
Fot. Emilia Ćwierz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyła się pierwsza edycja Bibliotekonu. Impreza była organizowana przez bibliotekę przy współpracy z Myślenickim Klubem Fantastyki

Bibliotecon był zwieńczeniem trwającego do dłuższego czasu projektu „Partnerstwo dla książki” w ramach którego biblioteka postanowiła wypromować wśród swoich czytelników literaturę fantastyczną. Z pomocą chętnie przyszedł Myślenicki Klub Fantastyki mający w budynku biblioteki swoją siedzibę. Przez cały rok odbywało się wiele wydarzeń. Były to m.in. spotkania autorskie, prelekcje i warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowanie zarówno wśród dzieci i młodzieży jak również wśród dorosłych.

Ukoronowaniem roku wytężonej pracy był odbywający się w ubiegłą sobotę Bibliotekon, który zgromadził w budynku biblioteki fanów szeroko rozumianej fantastyki, to jest książek, filmów, gier planszowych i komputerowych. - Bariera wiekowa praktycznie nie istnieje. Najmłodsi znaleźli dla siebie atrakcje w postaci malowania figurek, a ci nieco starsi mogli wykazać się podczas wielogodzinnych partii gier planszowych. Międzypokoleniowo bawiono się za to podczas konkursu na najlepszy cosplay - mówi Mieczysława Żak, jedna z organizatorek.

Duże pole do popisu miał tutaj działający od 25 lat Myślenicki Klub Fantastyki. Jak wspominał jego przewodniczący Oskar Drabikowski; było to jedno z większych wyzwań jakich się podjęli. To właśnie do klubu należało wyselekcjonowanie tematów i przygotowanie atrakcji na cały sobotni dzień. Zanużaniu się w świat fantastyki towarzyszyło rozdanie nagród w konkursie „Moja fantastyczna książka”, której wystawę nagrodzonych prac można zobaczyć w bibliotece.

Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej gry wideo Tekken7 zorganizowany przez Annę Lemaniak i Kamila Żaka. Przez całe popołudnie na czterech stanowiskach mierzyli się ze sobą najlepsi lokalni gracze.

Emilia Ćwierz Emilia Ćwierz Autor artykułu

Uczennica w klasie o profilu humanistycznym. Interesuje ją literatura, historia, kino.